![Прем’єра Титаніка у Дніпрі](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/12/tytanyk-ukr-1034x662.jpg)
Легендарний фільм “Титанік” став світовим феноменом, зібрав рекордні касові збори, отримав 11 Оскарів і зворушив мільйони сердець. Історії про прем’єру в Україні, вплив на дніпровського глядача та кінотеатри Дніпра, культовий саундтрек та спецефекти, створені за допомогою українців. Подробиці у відео «Нашого міста».
У грудні 1997 року в США, а в Україні у лютому 1998 року, відбулася прем’єра одного з найромантичніших фільмів кінця ХХ століття режисера Джейма Кемерона – «Титанік». Бюджет картини становив 200 млн дол., для того часу це був рекорд. Такі вкладення окупилися – Титанік отримав 11 премій Оскар, став найкасовішим, зібрав в прокаті близько 2 млрд дол. і тримав цей рекорд 12 років. На сьогоднішній день фільм посідає третє місце в топі найкасовіших картин за весь час.
-Одразу з’явилися піратські копії і мені теж подарували цю касету, я передивлялася її багато разів, звісно із сльозами, – пригадує Юлія Супрун, журналістка. – На той час я була молода матуся, дуже така емоційна і це було моє кіно. Було багато кіношних мелодрам, але чомусь саме «Тітанік» став надзвичайно популярним та культовим кіно у нас. Я припускаю, що це сталося через такий крутий мікс фільма-катастрофи на основі реальних подій та теми вічного кохання. Це не могло не зачепити серця, люди будь-якого віку обговорювали цей фільм.
Саундтрек до «Титаніка» увійшов до переліку найпопулярніших мелодій для каверів по всьому світу. Композиція “My Heart Will Go On“, яку виконала Селін Діон, принесла багато престижних нагород усім причетним. Хітмейкери Джеймс Горнер та Вілл Дженнінгс отримали за пісню премії Оскар та Греммі.
До речі, такого неймовірного ефекту польоту та плавних рухів камери допомогло досягти операторське обладнання, винахідником якого є український інженер Анатолій Кокуш. Апаратуру виробила створена ним компанія “Фільмотехнік”.
На одній із спеціалізованих міжнародних виставок представник режисера Кемерона побачив українську техніку на стенді. Таким чином обладнання Кокуша потрапило до проєкту “Титанік” і допомогло зробити кінострічку саме такою, як ми її побачили.
Після прем’єри у світі, хоча і побічно, але згадали про Україну. Бабуся виконавця головної ролі, Леонардо ді Капріо, Олена Смирнова, була родом з Одеси. Актори, які виконали головні ролі у фільмі, звичайно, отримали всесвітню любов і славу.
Коллаж: НМ.
Читайте також: У Дніпрі Святий Миколай вітав творчих дітей.
Категорія: Відео, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра
Позначки: Історія