У Дніпрі молодь активно долучається до волонтерської діяльності, щоб допомогти нашим захисникам та підтримати тих, хто переживає важкі часи. Журналісти “Наше місто” поспілкувались з активістами волонтерського руху у соціальних закладах міста.
Їхній внесок – це не лише слова підтримки, а й реальні справи, які демонструють силу волі, єдність і прагнення до Перемоги.
Микиті 21 рік, він мешкає в соціальному гуртожитку Дніпра і активно займається волонтерством. Хлопець розповідає, що ідея готувати пиріжки для військових з’явилася на початку повномасштабного вторгнення. Вони прагнули підтримати захисників домашнім теплом і турботою, тому вирішили готувати смаколики для тих, хто на передовій.
-Ми традиційно готуємо пиріжки для наших військових, щоб зігріти їх домашнім теплом, – ділиться Микита. – Сьогодні готуємо з картоплею та капустою, а віднедавна додали й горох. За один раз виготовляємо понад 120 пиріжків, я ліплю та рахую їх. Також печемо пироги з яблуками та сливами.
Вісімнадцятирічна Єлизавета є однією з тих, хто активно допомагає в цьому волонтерському проєкті. Вона вже другий місяць мешкає у гуртожитку. Коли дізналася про ініціативу, відразу долучилася до роботи.
-Я допомагаю готувати начинку для пиріжків, потім ми їх смажимо, пакуємо та відправляємо нашим захисникам, – каже Ліза. – Ми вкладаємо у цю роботу всю душу, адже хочемо показати солдатам свою турботу. Ми віримо у нашу Перемогу і сподіваємось, що усі захисники повернуться живими та здоровими.
Таку ініціативу підтримує й директор КЗ «Дніпровський міський соціальний гуртожиток» Віталій Сова, який розповідає, що гуртожиток наразі став домом для 30 людей, зокрема осіб з числа дітей-сиріт і внутрішньо переміщених.
-За цей час ми виготовили понад 8 тисяч пиріжків та 100 солодких пирогів, – повідомив Віталій Сова. – Нам допомагають волонтери, привозять продукти, а дещо ми закуповуємо за власні кошти. Ми пишаємося нашою молоддю та ВПО. Адже вони не лише пиріжки передають нашим захисникам. Вони плетуть маскувальні сітки, виготовляють перев’язувальні пакети для шпиталю, в’яжуть теплі шкарпетки для воїнів. Зараз я повезу пиріжку до бійців полку Територіальної оборони.
Не менш активну роль у волонтерській діяльності відіграють й інші заклади Дніпра. Так вихованці відділення соціально-побутової адаптації та професійної реаблітації осіб з інвалідністю Міського центру соціальної допомоги, а саме слухачі швейного класу, шиють різноманітні вироби для військових, переселенців та постраждалих від війни.
-За цей час нашими вихованцями спільно з благодійними організаціями виготовлено понад три тисячі виробів,- розповів Максим Єрьоменко – директор міського центру соціальної допомоги. – Вже передано до лав ЗСУ флісові бафи, шапки, кікімори, маскувальні зимові костюми, наволочки, простирадла тощо. А також до захищеного дитячого простору м. Нікополь передано кольорові парашути, щоб була змога відволікати дітей під час повітряних тривог.
На сьогодні послугу професійної реабілітації, в рамках якої проходить зазначена волонтерська діяльність, отримують у відділенні 40 осіб з інвалідністю.
-Ми шиємо прапори, мені дуже подобається цим займатися, – зізнається Владислава Ткаченко. – Спочатку я заправляю нитку в голочку, потім вставляю шпульку і починаю шити. Кожен з нас виконує певну операцію. За день я можу сшити два- три прапори.
Ця волонтерська діяльність є не просто благодійною роботою – це символ єдності та підтримки. Молодь Дніпра демонструє свій патріотизм і готовність допомагати, навіть у найважчі часи. Вони вкладають частинку себе в кожну річ, яку передають на фронт, і вірять, що кожна їхня дія наближає Україну до Перемоги.
Фото Володимира Федорищева.
Читайте також: Тепла зима для дніпрян: як отримати 6500 гривень на одяг для дітей.
Категорія: Інтерв'ю, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня
Позначки: Волонтери Дніпра, Головне, Діти, Допомога, Переселенці