Дніпро отримав сучасне обладнання для моніторингу якості атмосферного повітря від Програми розвитку ООН в Україні. Це включає портативні та індикативні станції. Разом із нашим містом таку техніку отримали також Кривий Ріг та Суми, пише «Наше Місто» з посиланням на прес-службу міськради.
За інформацією від Програми розвитку ООН в Україні, ця допомога була надана за фінансової підтримки уряду Швеції. Місто отримало три індикативні пости та портативні станції для моніторингу атмосферного повітря, які можуть бути переносними за допомогою дронів. Такі станції також можна встановлювати на електромобілях, велосипедах або використовувати в ручному режимі.
«Сподіваємося, що це обладнання допоможе міським адміністраціям ухвалювати важливі рішення. Воно також важливе для залучення інвестицій в наявні промислові потужності, інфраструктурні проєкти, які є джерелами викидів. Це сучасне обладнання нового покоління. Індикативні станції вже використовуються в Україні. А от портативне обладнання на дронах — це перший досвід для України. Такі дослідження проводяться в Канаді, Америці, Європі для розуміння джерела забруднення, його кількості», — сказала спеціалістка Програми розвитку ООН в Україні Ольга Сютикова.
За словами заступниці директора департаменту екологічної політики Ірини Козлової, Дніпро стає флагманом у сфері моніторингу атмосферного повітря.
Представники міської адміністрації висловили вдячність ПРООН за надане професійне обладнання та відзначили тривалу співпрацю з організацією. Також була висловлена подяка обласній ДСНС, з якою укладено меморандум про співпрацю. Фахівці департаменту пройшли спеціальне навчання, організоване ДСНС, і отримали відповідні сертифікати. У навчанні також брали участь представники НТУ «Дніпровська політехніка», які разом із департаментом працюватимуть над аналізом отриманих даних.
«Це обладнання екологічно безпечне. Воно виводить на новий рівень якість моніторингу атмосферного повітря. Завдяки йому зможемо отримувати найбільш якісні показники стану повітря у місті, а відтак – приймати управлінські рішення завдяки отриманим даним. Усе для того, аби повітря у нашому місті було чистішим», — підкреслила Ірина Козлова.
Начальник оперативно-координаційного центру ДСНС України у Дніпропетровській області, підполковник служби цивільного захисту Ігор Гетало зазначив, що представники департаменту екологічної політики міськради пройшли навчання з управління безпілотними літальними апаратами. Для фахівців, які будуть використовувати це обладнання для моніторингу якості повітря в місті, було організовано як практичні, так і теоретичні тренінги.
Нагадаємо, раніше ми писали: Дніпро – лідер з підтримки Сил оборони: як місто допомагає захищати Україну.
Фото: прес-служба міськради.
Категорія: Влада, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра
Позначки: Дніпро, Новини Дніпра