Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Компенсація за догляд: хто може отримати у Дніпрі та який розмір виплати

Компенсація за соціальні послуги з догляду

У нашому суспільстві є чимало людей, які потребують допомоги у щоденному догляді через вік, інвалідність чи хронічні захворювання. Однак не завжди є можливість звернутися до професійних доглядальників. Саме для таких ситуацій в Україні передбачено механізм компенсації за надання соціальних послуг з догляду. Хто має на неї право та як її отримати розповів головний спеціаліст департаменту соціальної політики ДМР Олексій Пономаренко, пише «Наше місто».

Особи, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, не обов’язково повинні мати спеціальну освіту або дотримуватися державних стандартів соціальних послуг.

Олексій Пономаренко – головний спеціаліст департаменту соціальної політики ДМР

– Компенсацію може отримати фізична особа, яка надає соціальні послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності, – сказав Олексій Пономаренко – головний спеціаліст департаменту соціальної політики ДМР. –  Це можуть бути члени сім’ї отримувача таких послуг. Компенсація призначається з догляду за особами з інвалідністю І групи, дітьми з інвалідністю, громадянами похилого віку з когнітивними порушеннями, невиліковно хворими, а також дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які хворіють на тяжкі захворювання.

Для отримання компенсації на догляд необхідно звернутись до органу соціального захисту населення на надати необхідний пакет документів. Компенсація призначається і виплачується за місцем проживання або перебування особи, якій надаються соціальні послуги з догляду.

-Розмір компенсації визначається як різниця між прожитковим мінімумом на одну особу в розрахунку на місяць та середньомісячним сукупним доходом фізичної особи, яка надає соціальні послуги, – додав Олексій Пономаренко. – Дохід враховується за один квартал, який передує місяцю, попередньому до місяця звернення по компенсацією.

Компенсація призначається на 1 рік і виплачується щомісяця. Це дозволяє забезпечити стабільну підтримку тим, хто надає догляд, упродовж тривалого часу.

Фото: НМ.

Читайте також: Дніпро – місто-волонтер: як громада і містяни допомагають армії та постраждалим від війни.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: