Site icon Наше Місто

Творчість без обмежень: історія танцювального колективу з Дніпра, який руйнує стереотипи

Як танці змінюють життя людей з інвалідністю у Дніпрі

У Дніпрі вже понад два десятиліття існує унікальне творче об’єднання для людей з інвалідністю, де вони мають можливість самовираження та розвитку. Учасники “Творчості” співають, танцюють, декламують вірші і ставлять спектаклі, даруючи радість не тільки собі, але й іншим. Журналісти “Наше місто” завітали на одну з репетицій та познайомилися з тими, хто не мислить свого життя без танців.

Колектив “Творчість” відпрацьовує новий танець

Зала наповнена музикою та неймовірною енергетикою. Колектив відпрацьовує новий танок, що має глибоке значення для кожного з учасників. Його назва – “Ми – вільний народ”.

Лариса відвідує студію танців

– Я танцюю чарльстон, спортивні танці, читаю вірші, беру участь у спектаклях, – розповідає Лариса. –  Тут мій другий дім, я лечу сюди, немов на крилах. Понад усе люблю танцювати.

Валентина також захоплюється танцями. Вона ходить на заняття двічі на тиждень – у вівторок та п’ятницю. Каже, що з нетерпінням чекає на чергову зустріч з друзями. 

Валентина поєднує танці, поезію та спів

– Коли я сюди прийшла, мені було 18 років, а зараз вже 36, – зізнається Валентина. – Мені все тут подобається. Танцюю зазвичай групові танці, українські. Люблю їздити на концерти щоб продемонструвати свою майстерність. 

Танці – це не просто рухи під музику, це спосіб самовираження, емоційна свобода і шлях до здоров’я. Особливо, коли цей шлях проходять люди з інвалідністю, для яких танець стає не лише творчістю, але й способом подолання бар’єрів.

Ольга Мірошниченко – керівник танцювального колективу

– У 2012 році ми вирішили спробувати ставити танці, адже більшість відвідувачів хотіли танцювати, – розповіла Ольга Мирошніченко- керівниця танцювального колективу. – Спробували і не дарма. Зараз у нас вже понад 20 відпрацьованих танців, ми не збираємося зупинятися на досягнутому.

Голова громадського об’єднання Тетяна Шелюг підкреслює, що “Творчість” для людей з інвалідністю — це не просто хобі або спосіб провести час, це справжня арт-терапія, яка допомагає підтримувати ментальне здоров’я та дарує відчуття повноцінності життя.

Голова громадського об’єднання «Творчість» Тетяна Шелюг

– Творча діяльність для людей з інвалідністю має дуже велике значення, – підкреслила Тетяна Дмитрівна. – Можливо, декому здається, що нам достатньо допомогти матеріально, але в жодному разі не духовно. Мене це завжди ображало, тому майже 25 років тому я й вирішила започаткувати творче об’єднання. Протягом цих років, ми щасливі, бо маємо можливість розвиватися, як творчі особистості. Учасники залюбки танцюють навіть за наявності фізичних вад. 

Зараз об’єднання налічує близько 80 осіб, серед яких — люди різного віку та з різними потребами. Для них важливо не тільки творити, а й бути частиною дружньої спільноти.

Фото: НМ та з архіву героїнь.

Читайте також: Бачити серцем: як живуть у Дніпрі люди з вадами зору.

Категорія: Інтерв'ю, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також:

Exit mobile version