28 листопада у Дніпрі відбулися громадські обговорення реформи профільної середньої освіти. Столичні гості та освітяни зі всієї Дніпропетровщини зібралися у КДЦ «Менора». Журналісти «Нашого міста» відвідали цю подію.
Відомо, що з 2027 року запроваджується трирічна профільна середня освіта (10-12 класи) за двома спрямуваннями. Академічним, яке передбачає орієнтацію на продовження навчання в ЗВО, та професійним – його ціллю є здобуття професії після 9 класу у коледжі чи ПТУ.
З 1 січня 2027 року реформа, яка має назву «Нова українська школа», має перейти на етап старшої школи, – зазначив Дмитро Завгородній, заступник міністра МОН з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації. – Саме тоді діти, які зараз навчаються за новими стандартами, підуть у 10 клас. Реформа передбачає перехід на трирічну старшу школу, також має відбутися багато організаційних змін. Ми передбачили 100 дітей на одній паралелі у кожному закладі освіти, де будуть навчатися 10-12 класники. Вони можуть бути об’єднані у три або чотири класи. Це означає, що тисячі шкіл по всій країні не будуть набирати дітей у десяті класи. Замість цього будуть профільні школи, які зможуть реалізувати таку концепцію.
Школи мають допомагати молодим людям робити вибір майбутньої професії. Сьогодні країна не може собі дозволити вкладати кошти в освіту людей, які в майбутньому не будуть працювати за спеціальністю. Окрім того, ринок праці змінюється під впливом війни. Тож держава має формувати запит на спеціальності, необхідні для відбудови країни. А ще 11-річний термін навчання не відповідає практиці країн ЄС, частиною якого планує стати Україна.
Сьогодні на Дніпропетровщині вже сформований 161 академічний ліцей, де мають навчатись діти починаючи з 10 класу, – розповіла Ірина Грицай, заступник голови облдержадміністрації – начальника Дніпропетровської обласної військової адміністрації. – Відповідні рішення були прийняті на сесіях у територіальних громадах. Звісно, можливі зміни кількості таких ліцеїв до 2027 року. Тому що йде війна, кількість дітей змінюється. Доволі гостро по області стоїть питання підвозу дітей до ліцеїв. Ми вже отримали для цього 40 автобусів, наступного року теж розраховуємо на державну субвенцію. Також завдяки такій субвенції у співфінансуванні з місцевими громадами до 2027 року відбудеться переоснащенні кабінетів для занять ліцеїстів.
Фото Володимира Федорищева та Валерія Кравченка.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як у Дніпрі відбувається реформа старшої школи.
Категорія: Важливо, Влада, Новини Дніпра, Освіта, Питання/відповідь, Суспільні та соціальні новини Дніпра
Позначки: Головне, Діти, Новини Дніпра, Школа, Школи Дніпра