Закони про державний бюджет на 2025 рік і про історичне підвищення податків президент Володимир Зеленський підпише найближчими днями та документи набудуть чинності 1 грудня. Про це 27 листопада повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Як це відобразиться на зарплатах українців розбирався сайт «Наше місто».
Закон про бюджет на наступний рік та про збільшення податкового навантаження, за словами голови уряду, “є однією з ключових вимог наших кредиторів”.
“Уряд вже звернувся до президента України щодо якнайшвидшого підписання цих законів. Вони є однією з ключових вимог наших кредиторів. Вони є важливими для наповнення коштами всіх витратних статей для оборони нашої держави цього року та наступного”, – повідомив голова уряду.
В департаменті правового забезпечення міської ради Дніпра пояснили, що:
- збільшиться військовий збір: ставка військового збору зросте з 1,5% до 5% для більшості платників податків. Виняток становлять військовослужбовці та деякі категорії державних службовців,
- введуть військовий збір для ФОПів: підприємці І, ІІ та ІV груп тепер також сплачуватимуть військовий збір у розмірі 10% від мінімальної зарплати, а ФОПи ІІІ групи – 1% від доходу,
- звітність потрібно буде подавати частіше: з 1 січня 2025 року підприємства та фізичні особи-підприємці будуть подавати податкову звітність щомісяця замість квартально,
- підвищяться податки для бізнесу: ставки податку на прибуток збільшилися для банків, фінансових установ та деяких інших категорій платників.
- з’являться нові податки для паливно-енергетичного комплексу: щомісячні авансові платежі з податку на прибуток для АЗС,
- збільшяться податки для аграріїв: підвищиться мінімальне податкове зобов’язання для сільськогосподарських земель,
- збільшяться мінімальні роздрібні ціни на вина і виноробну продукцію.
Нагадаємо, що 10 жовтня 2024 року Верховна Рада проголосувала за історичне підвищення податків, й законопроєкт направили на підпис президенту. Проте голова держави «історично» довго тримав паузу та не підписував документ, який вплине на зарплати українців. Лише після чого підпису та публікації в офіційному виданні зміни набудуть чинності.
Як збільшення податків вплине на українців
Зарплати, які нарахували у листопаді, будуть обкладатися за старим податком у 1,5% військового збору. А зарплати, які нарахували у грудні – після того, як закон про збільшення податків набуде чинності, будуть обкладатися податком у 5% військового збору. Також до цього треба додати 18% ПДФО.
У другому кварталі 2024 року середня зарплата, за даними статистики, була 20 тис. 964 грн. З цієї суми 1,5% військового збору дорівнював 314,46 грн, а 5% військового збору буде вже 1048,2 грн.
Збільшення податкового навантаження, зачепить усі компанії, які платять офіційні зарплати. Проте не торкнеться тих, хто роздає зарплати у конвертах.
«Маємо яскраву несправедливість, коли і з мінімальної, і з величезної зарплати вираховується один і той же відсоток. Тому вплив підвищення ставки військового збору податків для людини з і зарплатою 12 тисяч гривень і зарплатою 100 тисяч гривень буде різний. Для того, хто рахує кожну копійку, це буде відчутне скорочення доходів”, – розповіла в коментарі “Еспресо” народна депутатка Ніна Южаніна.
«Наше місто» писало, що власниця кав’ярні у Дніпрі Альона Костюк бачить для себе два варіанти, коли податки зростуть: змиритися продовжувати працювати далі або не погодитися і виїхати за кордон.
На момент підготовки матеріалу президент ще не підписав законопроєкт про збільшення податків.
Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра
Позначки: Закон, Кабмін, Податки