21 листопада в Україні відзначають День гідності та свободи. На державному рівні свято встановлено як спомин про дві революції – 2004-го та 2013-14-го років. Десять і двадцять років тому мільйони українців боролися за свою волю, за рух держави у напрямку європейських цінностей.
Не минули історичні події і Дніпро. Напередодні Помаранчевої революції, влітку-восени 2004 року, у місті проходили масові мітинги на підтримку кандидата в президенти Віктора Ющенка. З початком масового спротиву 22 листопада тисячі дніпрян також повстали.
Ющенко переміг. Але прорахунки у внутрішній політиці, чвари всередині “помаранчевої” команди зрештою обернулися приходом до влади Віктора Януковича.
У листопаді 2013 році українці знову повстали проти проросійського керманича держави щоб вибороти свободу. На відміну від подій Помаранчевої революції, без крові не обійшлося. У перші ж дні спротиву силою було розігнано протест на Майдані. Це обурило мільйони українців, які вийшли за свою гідність. Перші смерті в столиці були у січні. У Дніпрі 26 січня біля будівлі обладміністрації відбулися криваві сутички. Зрештою, у лютому в Києві було розстріляно Небесну сотню, а росіяни анексували Крим. А потім була війна.
Та, попри все, боротьба українців за гідність і свободу триває.
Українців не вдалося зламати під час революцій, тим паче не вдастся російському агресору.
Докладніше – у нашому відео.
Читайте також: Ракетний удар по Дніпру 21 листопада: стало відомо, якою зброєю ворог атакував місто.
Категорія: Війна, Новини Дніпра, Тема дня, Україна
Позначки: Головне, Україна Росія війна