Сьогодні – сумна дата для України – 1000 днів з початку війни. Для мільйонів українців повномасштабна агресія рф стала страшною подією, яка перекреслила життя, поділивши його на “до” і “після”. Безліч жахливих випробувань війна принесла і нашому місту та його мешканцям – ракетні удари, загибель людей, руйнування житла та інфраструктури.
Однак місто вистояло та продовжує працювати і боротися. Дніпро з початком повномасштабного вторгнення став справжнім українським форпостом на сході, який забезпечує логістичні, ресурсні та технологічні можливості для захисників України. Також наш мегаполіс є потужним гуманітарним хабом, де знаходять прихисток сотні тисяч переселенців з територій, де тривають бойові дії.
Завдяки зусиллям міської влади Дніпро максимально допомагає Силам оборони, забезпечує стабільну роботу міської комунальної сфери, критичної інфраструктури, постійно дбає про медичну допомогу для дніпрян та захисників, розвиває освіту, підтримує співгромадян-ВПО, які розпочали життя заново в нашому місті.
Підтримка Сил оборони триває і буде продовжуватись
Громада Дніпра разом з міською владою системно надають масштабну підтримку ЗСУ та загалом Силам безпеки та оборони, які щодня дають відсіч агресору. З початку року міська влада Дніпра з спрямувала понад 1,8 млрд грн на посилення оборони та підтримку наших захисників.
Загалом з початку 2024 року (станом на вересень) місто спрямувало майже 250 млн грн на закупівлю БпЛА та засобів РЕБ для військових, на транспортні засоби та потреби у транспортуванні – 115 млн грн, на бетонні вироби та фортифікаційні споруди – 114 млн грн, телекомунікаційне та навігаційне обладнання – майже 29 млн грн.
“Ми завжди допомагатимемо нашим Силам оборони”, — наголошує міський голова Дніпра Борис Філатов.
Міський голова Борис Філатов із захисниками країни
Нещодавно він особисто завітав до захисників України на лінії зіткнення, щоб доправити їм техніку та оснащення від міста. Відвідав бійців декількох підрозділів на різних напрямках.
Серед устаткування, яке отримали військові – дрони різного типу, засоби РЕБ, сонячні батареї, генератори, “Старлінки”, зарядні станції та ін.
«Дякуємо дуже. Насправді допомога зараз дуже потрібна», — кажуть військові.
Загалом Дніпро щотижня доправляє Силам оборони нову техніку, транспорт та необхідного устаткування.
– Наша підтримка триває і продовжуватиметься надалі, — підкреслює мер Дніпра Борис Філатов.
Нещодавно міська рада та благодійний фонд надали чергову високотехнологічну допомогу ЗСУ – 8 станцій радіоелектронної боротьби (РЕБ).
Військові дуже цінують системну та оперативну підтримку, яку отримують від Дніпра:
– Завдяки таким ініціативам, а також постійній допомозі від громади Дніпра, яку ми отримуємо завжди за нашими запитами, військові мають доступ до необхідних технологій для ефективного захисту нашої країни від ворога, — зазначив представник оперативного командування «Схід» Сергій.
Олександр Курбатов
– Усі ці речі дуже потрібні. Вони використовуються за призначенням у бойових умовах, – зазначає Олександр Курбатов, начальник групи комунікації 128 бригади ТрО ЗСУ. – Ми даємо заявки, а потім, на щастя, наше місто Дніпро (де була сформована наша 128-ма бригада) нам допомагає. Ця підтримка триває протягом усіх цих 2,5 років!
В Дніпрі зберігають та увічнюють пам’ять про полеглих героїв
Війна з російськими окупантами триває понад десять років. Перші герої-добровольці пішли зі зброєю в руках захищати Україну ще навесні 2014-го. Далеко не всі повернулися живими. А після початку повномасштабного ворожого вторгнення біля військкоматів Дніпра вишикувалися черги нових добровольців. Дніпро та дніпряни пам’ятають про людей, які віддали своє життя для захисту рідної країни.
Департамент молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міськради за підтримки міського голови Бориса Філатова реалізував проєкт «Історії Героїв». У десяту річницю Іловайської трагедії, у сквері Героїв відкрито меморіал, присвячений загиблим землякам. На спеціальних банерних конструкціях історії 45 справжніх патріотів України, які постійно оновлюються.
У 2024 році у Дніпрі відкрили Алею захисників України у парку Лазаря Глоби.
Нещодавно тут висадили понад три десятки молодих дерев – на честь кожного з військовослужбовців, які віддали своє життя за незалежність нашої держави.
Крім того, пам’ять загиблих захисників України зберігатиметься у Єдиній меморіальній платформі міста Дніпра «В!ЙНА» — https://memory.dp.ua/. Там можна знайти інформацію про дніпрян, які загинули на російсько-українській війні.
Також в Дніпрі коштом міста встановлюють меморіальні таблички на честь полеглих героїв. Нещодавно у дніпровській школі № 147 відкрили меморіальну дошку на честь полеглого захисника України Ігоря Куркострига
У мирному житті Ігор працював металургом на заводі. У травні 2022-го був мобілізований до лав ЗСУ. Проходив службу в Донецькій і Луганській областях. Загинув під час бойового завдання в березні 2023 р.
«Ігор був командиром взводу, його побратими дуже гарно про нього відгукувалися. Він був напрочуд доброю людиною, попри обставини, в яких опинився, завжди допомагав іншим. Його посада дозволяла керувати зі штабу, але він вирішив, що має бути разом із хлопцями, брати участь у важких боях. Я хочу, щоб про нього пам’ятали не лише рідні, а й якомога більше дітей. Аби наступне покоління знало, що були такі люди, як мій чоловік, які поклали своє життя на захист України. Це дуже важливо як для рідних, так, гадаю, і для міста – шанувати своїх героїв», — каже вдова захисника Крістіна Куркострига.
Корисно знати!
У Дніпрі для встановлення меморіальної дошки на честь героя за кошти бюджету ініціатор має подає заяву у довільній формі на ім’я міського голови Бориса Філатова на ел. адресу: office@dniprorada.gov.ua або звернувшись на Гарячу лінію міської ради за телефонами: +380 (56) 732 12 12 +380 (95) 732 12 12 +380 (96) 732 12 12 +380 (73) 732 12 12 (безкоштовно).
До заяви потрібно додати:
- біографічну довідку про людину у довільній формі (із описанням бойового/трудового/громадського шляху);
- запропоноване місце розташування, копії нагородних документів (за наявності);
- письмову згоду батьків (за наявності);
- копію свідоцтва про смерть та сповіщення сім’ї про загибель (за наявності).
Місто допомагає дніпрянам, які постраждали від ворожих ударів
Ворог регулярно завдає жорстоких ударів по нашому мирному місту. Рятувальники, медики, комунальники завжди максимально оперативно надають усю потрібну допомогу людям – витягують постраждалих з під завалів, рятують та лікують поранених, ліквідовують наслідки прильотів та ін.
Міські служби ремонтують та відновлюють багатоквартирні будинки, які постраждали від ворожих обстрілів. В першу чергу – комунальники допомагають мешканцям будинків закрити пошкоджені вікна та організують встановлення нових, в т.ч. – сучасних енергоефективних металопластикових вікон.
Крім того, з початку року у Дніпрі міські служби вже відновили покрівлі в 124 будинках. Зокрема, замінили старе шиферне покриття на сучасний профнастил. Також комунальники встановлюють нові водостічні системи.
Міська влада системно допомагає мешканцям, чиє житло було пошкоджене чи втрачене через ворожі атаки. Саме в нашому місті з початку агресії рф було запроваджено значні муніципальні виплати, щоб матеріально підтримати людей, які втратили житло.
Загалом з початку року (станом на вересень) міська влада спрямувала майже 275 млн грн на ліквідацію наслідків ворожих ударів, від яких регулярно потерпає Дніпро.
Для безпеки містян. Дніпро дбає про укриття та стабільну роботу критичної інфраструктури
Безпека – питання №1 у наш час. Зараз в Дніпрі налічується 379 найпростіших укриттів, з яких 305 — комунальної форми власності. Станом на 2022 рік їх і було всього 54.
Загалом на обліку захисних споруд цивільного захисту на території міста знаходиться 307 сховищ. За останній час додано ще шість, які приведені до стану готовності.
Влада міста постійно дбає про те, щоб комунальна інфраструктура стабільно функціонувала попри всі складнощі воєнного часу – для нормального повсякденного життя дніпрян
На початку листопада в місті розпочався опалювальний сезон. Запрацювали усі котельні міського комунального підприємства Теплоенерго, які постачають тепло в будинки дніпрян, до лікарень, дитячих садків, шкіл, численних соціальних закладів міста.
Для успішного початку опалювального сезону КП «Теплоенерго» виконало значний обсяг ремонтних та підготовчих робіт, виконало модернізацію обладнання.
Так, з початку року КП «Теплоенерго» провело масштабну заміну теплових мереж – було оновлено понад 36 км трубопроводів, 25,6 км теплових мереж забезпечили новою теплоізоляцією.
Крім того, в котельнях встановили 52 енергоощадні насоси. Сучасне насосне обладнання та оновлення котелень дозволить не лише економити енергію, а й знижувати аварійність систем у складний період холодів, зазначають у підприємстві.
Місто дякує за підтримку зарубіжним партнерам
З початком великої війни Дніпро не залишився наодинці – місту та громаді допомагають справжні друзі з зарубіжних країн. Значною мірою – це результат проактивного міжнародного співробітництва, яке вже багато років розвиває міська влада та особисто міський голова Борис Філатов.
Приміром, нещодавно Дніпро отримав 5 комфортних автобусів з італійського міста Мілан. Машини використовуватимуть для шкільних перевезень. Це – результат особистих домовленостей мера Мілана Джузеппе Сали та Бориса Філатова.
Автобуси – сучасні та комфортні. Вони мають низьку підлогу, обладнані кондиціонерами та системами опалення.
«Вдячний нашим італійським друзям. Міста-побратими зараз потужно нам допомагають… Під час війни будь-яка підтримка, особливо – технікою та матеріально-технічними ресурсами, є дуже важливою для стійкості міст», — наголосив мер Дніпра Борис Філатов.
Крім того, за останній час завдяки дружнім стосункам Дніпро отримав від японського народу понад дві сотні генераторів різної потужності. Це – надзвичайно корисна та потрібна допомога. Генератори встановлюються, зокрема в котельнях КП “Теплоенерго”. У разі масштабних відключень електрики в країні ці прилади дозволять певний час надавати тепло до лікарень, закладів освіти, житлових будинків
– Це – дуже потужна допомога. В Україні, мабуть, немає громади, яка б безкоштовно отримувала від уряду Японії такий обсяг комунальної техніки — просто на мільйони доларів, — підкреслив Борис Філатов.
Японські партнери також передають Дніпру вкрай потрібну комунальну техніку. Нещодавно до нашого міста надійшла чергова партія спецтехніки від уряду Японії, надана в рамах проєкту міжнародної технічної допомоги. Спецмашини – екскаватори-навантажувачі KOMATSU – отримало КП «Теплоенерго».
«Така техніка – нова й сучасна, вона допоможе нам в роботі, зокрема – оперативно ліквідовувати різні аварійні ситуації на тепломережах, які можуть виникнути під час опалювального періоду….. Маємо кваліфікований персонал для роботи з нею. Загалом від уряду Японії наше підприємство вже отримало пʼять одиниць спецтехніки та понад 200 генераторів. Дуже вдячні партнерам на таку допомогу!» — зазначає директор КП «Теплоенерго» Андрій Клименко.
Крім того, цієї осені в місті завдяки технічні підтримці уряду Японії замінюють один із ключових водогонів, який забезпечує водопостачання у два райони міста
“Щиро вдячні нашим партнерам за вагому допомогу! — зазначає директор КП «Дніпроводоканал» Юрій Гамазинський. – Розпочати цей важливий капітальний ремонт вдалося завдяки реалізації Проєкту екстреного відновлення та реконструкції, профінансованого урядом Японії. Нам передали нову трубу діаметром 1 220 мм із зовнішньою та внутрішньою антикорозійною ізоляцією. Проведення робіт дозволить значно покращити якість водопостачання та мінімізувати ризики аварій”.
Медики Дніпра рятують життя та здоров’я людей, у місті розвивають сучасний медичний простір
Медики Дніпра та сфера охорони здоров’я загалом під час великої війни щоденно ведуть власну битву – за життя людей. В міських медичних закладах лікарі та медпрацівники рятують та лікують мешканців міста та захисників країни.
Міський голова Борис Філатов вітає лікарів Дніпра
Робота медиків сьогодні є надважливою, тому міська влада завжди підтримує їх. Доброю традицією громади Дніпра стало щомісячне нагородження лікарів під час сесії міської ради.
Попри все міська влада активно розвиває в Дніпрі сучасний медичний простір. Виконуються необхідні ремонти, заклади охорони здоров’я оснащуються необхідним сучасним обладнанням, покращуються умови для роботи медиків та перебування людей
В Дніпрі на базі однієї з провідних медичних установ працює реабілітаційний центр, де фахівці крок за кроком повертають до повноцінного життя поранених захисників України.
В закладі працює мультидисциплінарна команда: лікарі фізичної реабілітації, фізичні терапевтів, ерготерапевти, логопеди, психологи та ін.. Для кожного пацієнта розробляють індивідуальну програму лікування з урахуванням особливостей.
.Важливий акцент у роботі закладів охорони здоров’я в Дніпрі – безпека пацієнтів, лікарів та медичних працівників. Завдяки зусиллям влади міста станом на третій квартал 2024 р. у 18 міських медичних закладах первинної ланки були облаштовані укриття.
Приміщення обладнані місцями для сидіння, мають запаси питної та технічної води, доступ до Wi-Fi.
Укриття перебувають під охороною та доступні для містян.
Серед важливих проєктів для медичної сфери міста – реконструкція частини головного корпусу однієї з лікарень. Там з’явиться відділення інтенсивної терапії та трансплантації – сепарації клітин крові. Новий медичний об’єкт призначений для пацієнтів гематологічного та онкологічного профілю.
Роботи розпочалися в червні 2024 р. за підтримки Європейського інвестиційного банку в межах програми «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України». Кошторисна вартість об’єкту – понад 90 млн грн. В результаті робіт сучасне відділення інтенсивної терапії та трансплантації стане четвертим потужним медичним хабом такого профілю в Україні.
Навчання триває попри тривоги. Школи та садочки міста працюють для дітей
У воєнний час міська влада Дніпра робить все для того, щоб діти та педагоги могли навчатися та працювати у максимально безпечних та комфортних умовах.
Попри усі складнощі сьогодення у 154 комунальних закладах загальної середньої освіти у 2024/2025 навчальному році навчаються понад 92 тисячі учнів. У закладах освіти Дніпра працюють 17 809 працівників – це педагоги та технічний персонал.
У 2024 році за підтримки міського голови підвищено заробітну плату більш ніж 5 тисячам працівників освітньої галузі.
Заклади освіти ремонтують та покращують. Так, станом на 3-й квартал у 15 школах та 13 садочках проведені ремонти, зокрема – усунуто наслідки ворожих атак.
Міська влада постійно збільшує кількість укриттів у закладах освіти та дбає про безпеку для дітей та вчителів. Облаштування укриттів дає змогу більшій кількості дітлахів навчатися очно, бути у живому контакті з педагогами, спілкуватися з однолітками тощо. Загалом найпростіші укриття облаштовано у 118 школах Дніпра
Під час тривог, які лунають у навчальні години, діти прямують до укриттів, де продовжуються заняття. Укриттями в школах також за потреби можуть скористатися мешканці навколишніх будинків: це комфортно робити у позанавчальні години, аби не заважати навчанню.
Також в цьому навчальному році навчання в дитсадках організовано за змішаним режимом, в дистанційній та очній формі – за умови наявності найпростішого укриття.
Для того, щоб якомога більше дітей мали змогу відвідувати колективи, займатися та спілкуватися очно, діти та вихователі низки закладів можуть перебувати у приміщеннях тих дитсадків, де вже облаштовані укриття. При цьому діти залишаються у складі свого звичного дошкільного закладу, зі своїми вихователями.
Загалом до кінця року будуть облаштовані укриття вже у 100 дитячих садочках Дніпра.
Гуманітарний хаб України: Дніпро підтримує переселенців
Триває третій рік війни, а прифронтовий Дніпро продовжує виконувати важливу роль як ключовий гуманітарний хаб нашої держави. Станом на середину 2024 р. у Дніпрі та області перебували майже 400 тис.переселенців. Найбільша кількість – саме у нашому місті.
У Дніпрі постійно надають різноманітну підтримку переселенцям. Людям допомагають розміститися, забезпечують медичною допомогою, діти-ВПО займаються в закладах освіти. Велика робота триває, до неї долучаються міська влада, профільні служби, волонтерські організації, міжнародні благодійні структури.
Дніпро стає новим домом для людей, яких війна змусила залишити рідні домівки та звичний спосіб життя. У нашому місті мешкає багато переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької області, зокрема – з Маріуполя.
Дніпро вперше в країні відкрив центр «Я — Маріуполь», а пізніше взяв активну участь у створенні соціального житла.
У 2024 році понад сто родин переселенців з Маріуполя отримали соціальне житло у Дніпрі. Нові помешкання для людей облаштували в одному з гуртожитків міста. Це – результат спільних зусиль мерії Дніпра та влади Маріуполя, підтримки уряду Франції та низки міжнародних організацій і благодійних місій.
Міський голова Дніпра Борис Філатов підкреслив: дуже радий, що зараз у соціальне житло заїжджають нові родини переселенців.
– Увесь цей час ми допомагаємо Маріуполю, бо це — наш обов’язок, — наголосив мер Дніпра, звертаючись до людей. – Живіть довго та щасливо. Я – завжди поруч із вами.
Серед тих, хто отримав соціальне житло у Дніпрі – переселенці з Маріуполя Лідія та Володимир Крючкови. Вони переїхали до Дніпра майже 2,5 роки тому. Багатоповерховий будинок, де вони мешкали, окупанти розбомбили вщент.
– Нам сподобалося — гарне житло! Ремонт хороший, меблі та все необхідне є. Мешкаємо тепер тут, продовжуємо життя. Але сподіваємося все одно, що буде деокупація і ми повернемося в Маріуполь, – говорить Лідія Крючкова.
Найтемніша ніч – перед світанком. Через тисячу днів страшної війни наше місто стійко тримається, вірить в нашу Україну та її Перемогу. Дніпро попри всі складнощі та тривоги нашого буремного часу продовжує боротися і працювати. Дніпряни захищають країну або підтримують наших захисників, тримають економіку – кожен на своєму місці, підтримують переселенців, яких війна позбавила усього. Та разом вірять і чекають, коли настане той самий найсвітліший день…
Категорія: Війна, Влада, Новини Дніпра, Тема дня
Позначки: Головне, Дніпро, Новини Дніпра