Site icon Наше Місто

1000 педагогів та учнів дніпровського ПТУ можуть залишитися без зарплати та стипендії через недбалість профтехосвіти МОН

1000 педагогів та учнів дніпровського ПТУ ризикують залишитися без зарплати та стипендії через недбалість профтехосвіти МОН

Внаслідок відсутності скоординованих дій Директорату професійної освіти МОН та контролю з боку міністерства, понад 290 викладачів і понад 700 студентів одного з дніпровських ПТУ можуть залишитися під новий рік без заробітної плати та стипендії, – пише «Наше Місто».

Як повідомляє «Дніпро Оперативний» , Міносвіти перевело цей навчальний заклад до Царичанки, однак намагається примусити місто фінансувати заклад з порушенням законодавства. Такими діями міністерство, зокрема Директорат професійної освіти, поставило під серйозну загрозу фінансування ПТУ в поточному році.

Йдеться про Державний професійно-технічний навчальний заклад “Дніпровський центр професійно-технічної освіти”. Це ПТУ входило до переліку з 11 закладів профтехосвіти, що фінансувалися з бюджету Дніпровської міської громади. Вартість утримання закладу на 2024 рік становить понад 57 млн грн.

У вересні 2024 року Міністерство освіти і науки провело незрозумілу реорганізацію іншого навчального закладу, що знаходиться в області. Чиновники МОН вирішили ліквідувати Царичанський аграрний професійний ліцей шляхом його приєднання до Дніпровського центру професійно-технічної освіти.

Витяг з наказу Міністерства освіти

Згідно з рішенням Міністерства освіти і науки, Дніпровський центр професійно-технічної освіти має бути переміщений до селища Царичанка Дніпропетровської області, де наразі знаходиться аграрний професійний ліцей, що підлягає ліквідації. Таким чином, чиновники МОН фактично пропонують перенести заклад до Царичанки.

Варто зазначити, що департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради, який відповідає за розвиток профтехосвіти в місті та фінансування закладів цієї сфери, дізнався про ці зміни вже після того, як вони були ухвалені. До комісії, яка займається припиненням діяльності навчального закладу, чомусь не включили представників гуманітарного департаменту.

Швидкі та рішучі дії Міністерства освіти і науки поставили під сумнів фінансування навчального закладу. Оскільки ПТУ має бути переміщено до іншого населеного пункту, Дніпровська міська рада не має законних підстав для фінансування Центру профтехосвіти за кошти місцевої громади. Такі обмеження визначені статтею 89 Бюджетного кодексу України для органів місцевого самоврядування.

«Треба підкреслити, що міська влада Дніпра за останній час зробила дуже багато всього для розвитку професійно-технічної освіти в місті, для підтримки профільних училищ. Це підтверджують і в профільному Комітеті ВРУ. Міська влада Дніпра звернулася до Мінфіну та МОН з вимогою вжити невідкладних заходів щодо вирішення цієї кризової ситуації. Аби під новий рік і студенти були зі стипендіями, і викладачі із зарплатнею», – наголошує Олег Тупиця, радник міського голови Дніпра з питань вищої освіти.

Нагадаємо, раніше ми писали, що правоохоронці викрили банду рекетирів, яку очолював депутат із Дніпропетровщини.

Фото: з відкритих джерел.

Категорія: Новини Дніпра, Освіта, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також:

Exit mobile version