Site icon Наше Місто

Коли святкуємо Різдво 2024 року: традиції та що не можна робити

Коли святкуємо Різдво 2024 року: традиції та що не можна робити

Дата святкування Різдва Христового в Україні зазнала змін. Раніше українці традиційно відзначали це свято 7 січня, на початку нового року. Однак, у зв’язку з переходом Православної Церкви України та Української Греко-Католицької Церкви на новоюліанський календар, дата святкування більшості церковних свят, зокрема і Різдва, була перенесена на 13 днів раніше. Відтепер українці святкують Різдво Христове 25 грудня, як і більшість християн у світі. Таким чином, у 2024 році Різдво припадає на середу, пише «Наше місто».

Традиції

Родинне коло – невід’ємна частина українського Різдва. Здавна існувала традиція збиратися всією родиною за одним столом, щоб відзначити це свято. Саме в сімейному колі відбувалися найважливіші різдвяні обряди.

Різдвяні святкування в Україні традиційно розпочинаються напередодні, 24 грудня, у Святвечір. З появою першої вечірньої зорі сім’ї збиралися за святковим столом, на якому обов’язково була присутня 12 страв. Меню Святвечора, хоча й могло варіюватися залежно від регіону, завжди включало традиційні пісні страви, серед яких незмінною залишалася кутя. Інші страви, такі як млинці, пісний борщ, голубці, тушена капуста, гриби та риба, доповнювали святковий стіл, створюючи атмосферу родинного затишку та очікування дива.

Існувало навіть повір’я, що людина буде цілий рік блукати, якщо не відсвяткує Різдво вдома. А ще цього дня не сварилися. Навіть, якщо з кимось ви вже побили горшки, потрібно було примиритися. Це особливий період.

Що потрібно і не можна робити

Для українців різдвяно-новорічні свята завжди мали особливе значення. Цей період вважався часом відпочинку та духовного оновлення. З метою збереження святкової атмосфери та шанування традицій, на період із Святвечора і протягом наступних дванадцяти днів було прийнято повністю відмовлятися від будь-яких фізичних робіт, за винятком догляду за домашньою худобою та приготування їжі.

Також не дозволялося позичати чи давати в борг гроші. Існувала така логіка: як зустрінеш рік, так його і проведеш. А тому ніхто не хотів жити цілий рік з фінансовими проблемами.

Цікава традиція була пов’язана з тим, щоб кликати на Святвечір усіляку нечисть. Наші предки примовляли: Як не прийдеш тепер, то щоби весь рік не приходив, за морем твоя вечеря”.

Також на Різдво ходили колядувати. Селяни переодягалися в різноманітних персонажів, ходили від хати до хати і співали обрядові пісні — колядки.

Раніше ми писали, новорічний декор у Дніпрі: ціни та тренди.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також:

Exit mobile version