У Дніпрі дитина захворіла на менінгокок. Щоб запобігти поширенню інфекції, медики обстежили всіх, хто контактував із нею, та вжили необхідних профілактичних заходів. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на обласну раду.
Менінгококова інфекція – рідкісне, але дуже небезпечне захворювання. Його підступність в тому, що кожен 10-й дорослий є безсимптомним носієм. Навіть не здогадуючись про це, він може заразити інших. А для людини, яка має ослаблений імунітет, інфікування може мати серйозні наслідки для здоров’я.
-При потраплянні у мозкові оболонки виникає менінгіт та менінгоенцефаліт, – повідомив Володимир Іванович – заслужений лікар України, експерт по інфекційним хворобам з Дніпра. – Це бактеріальний процес, який добре піддається лікуванню. Якщо своєчасно почати лікування, можна уникнути летальності. Хоча при менінгококовій інфекції летальність дуже висока, особливо у маленьких дітей.
Найчастіше менінгококовою інфекцією хворіють діти віком від народження до 12 років. Але це зовсім не означає, що дорослі можуть бути впевнені у своїй безпеці. Випадки захворювання серед дорослих також зустрічаються.
-Після перенесеної хвороби пацієнту потрібен тривалий процес реабілітації, – підкреслив лікар. – Тут обов’язкова участь не лише інфекціоніста, а й супутніх фахівців: неврологів, судинних хірургів тощо.
У людини, яка перенесла менінгіт, з’являються антитіла до збудника, повторно хвороба трапляється дуже рідко. Повністю захиститися від менінгіту не можна, але шанси не захворіти підвищує вакцинація.
Нагадаємо, у жовтні на Дніпропетровщині померла дитина. Причиною смерті став менінгокок.
Фото: НМ та з відкритих джерел.
Читайте також: Інтерпайп відремонтував реанімацію опікового центру на Космічній у Дніпрі.