Влітку 1996 року Україна святкувала 5-ту річницю Незалежності і все ще жила без Конституції. У червні 1996-го року, політична ситуація загострилася через питання прийняття Основного Закону України. Президент призначив референдум на вересень. Але ранок 28 червня Україна зустріла у новій якості. Депутати таки проголосували і Верховна Рада прийняла Конституцію України, пише «Наше місто».
Політолог Владислав Романов вважає, що саме ці 5 років заклали підвалини тієї трагедії, яку ми переживаємо зараз.
«Це було бездумне, майже злочинне роззброєння України. Це було невикористання можливостей у перемовинах зі США, Заходом, Європою і Росією з приводу того, що Україна здає свій ядерний потенціал», – розповів він.
У червні 1996-го року, політична ситуація загострилася через питання прийняття Основного Закону України. Президент призначив референдум на вересень. Але ранок 28 червня Україна зустріла у новій якості. Депутати не залишали сесійної зали із 18-ї години вечора. На 9.15 ранку всі статті проекту Конституції були проголосовані і Верховна Рада у 315 голосів прийняла Конституцію України.
«Це був величезний крок вперед, країна тоді загрузла у стадії невизначеності», – каже Владислав Романов.
Конституція затвердила державну символіку країни, рівноправність всіх форм власності, в тому числі на землю. Статус Криму набув законодавчого. Основний закон затвердив права, свободи і обов’язки громадян, ступінь повноважень Президента, функції вищого законодавчого органу, Кабміну, Прокуратури, судової влади.
На думку Романова, Конституція заклала підвалини для двозначного тлумачення деяких речей. Не було ясної моделі – президентсько-парламентська, параментсько-президентська. В той же час новий президент формує свою команду, фактично формат КПРС.
Раніше ми писали, у Дніпрі збираються відтворити лавку дослідника запорозького козацтва Яворницького.
Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Унікальний Дніпро
Позначки: Головне, Історія, Новини Дніпра