Site icon Наше Місто

Будинки зі світлом та теплом. Як в Дніпрі ОСББ готуються до можливих блекаутів

Житлові будинки Дніпра, зокрема ті, якими керують ОСББ або ЖБК, активно готуються до можливих екстрених відключень світла. Велику підтримку у цьому надає влада Дніпра та профільні міські служби, пише Наше місто.

Станом на зараз об’єднанням співвласників, які керують багатоквартирними будинками, надано на вкрай сприятливих умовах вже 40 потужних генераторів.

Владислав Макарець

Про це повідомив Владислав Макарець, начальник організаційного відділу Департаменту самоорганізації населення міської ради Дніпра. Як завжди, завдяки допомозі міста ОСББ або ЖБК можуть внести лише 25% вартості генераторів, 3/4 забезпечує міська влада.

Потужні пристрої надаються в першу чергу тим ОСББ або ЖБК, будинки яких критично залежать від наявності електроживлення. Приміром, в цих будівлях є локальна котельня або ж будинкові насосні станції для постачання води, які потребують електроживлення

Комплексно підготувалися до можливих блекаутів в багатоквартирному будинку по проспекту Миру 2К, яким керує ОСББ. Ця десятиповерхова будівля має 7 під’їздів. Рік тому тут створили об’єднання співвласників.

Голова ОСББ Андрій Дробот

Зокрема, завдяки  підтримці з боку міста придбали генератор потужністю  5,5 кВт,  розповідає голова правління ОСББ Андрій Дробот. Завдяки цьому приладу у разі екстрених відключень світла ОСББ зможе заживлювати електронасоси, які постачають воду в квартири на усіх поверхах

Також в під”їздах житлового будинку встановили резервні акумулятори, які забезпечують живлення насосів у разі кількагодинних відключень.

Крім того, завдяки зусиллям ОСББ на випадок блекаунтів підготовлені та облаштовані імпровізовані “пункти незламності” Так, у кімнатах консьержей, що розташовані на перших поверхах в під’їздах,, встановлено холодильники и микрохвильовки, якими у разі потреби зможуть скористатися мешканці. Також прокладено подовжувачі з розетками, за допомогою яких мешканці зможуть зарядити власні гаджети.

На випадок відключень передбачено резервне освітлення а також будуть працювати в’їзні ворота та калитки. Також будинок забезпечили Інтернетом, який працює навіть за відсутності електрики, щоб мешканці мали змогу отримувати потрібну інформацію та спілкуватися. 

Перспективне питання, яке ще потрібно вирішити об’єднанню – забезпечити на випадок блекаутів резервне енергоживлення котла, який постачає тепло у будівлю.

ОСББ та ЖБК Дніпра все активніше застосовують інноваційні заходи для того, щоб підготуватися до можливих відключень електроенергії та забезпечити відносний комфорт для мешканців у таких випадках.

Система накопичення енергії

Зокрема, в ОСББ, яке керує багатоквартирним будинком по вул. Гусенко, 17, встановили локальну систему накопичення енергії (низку акумуляторів та інверторів).

Олександр Воробінов

Завдяки цьому у разі відключення електропостачання в 15-поверховому  будинку зможуть заживити насоси, які постачають воду в квартири у трьох під’їздах, та навіть будинкову котельню, яка розташована на горищі будівлі, пояснює керуючий ОСББ Олександр Воробінов.

Будинкова котельня

Наразі декілька ОСББ в Дніпрі активно придивляються до таких іновацій, як сонячні електростанції, зазначає Владислав Макарець, представник Департаменту самоорганізації населення міської ради.

Ці потужні та перспективні  пристрої можна розташувати на дахах висотних будівель. За сприятливих умов СЕС здатні (частково або повністю) забезпечити певні потреби багатоквартирних будинків в електричній енергії. 

До речі, профільна державна програма ГрінДім надає на пільгових умовах фінансування для будинків, якими керують об’єднання співвласників,  задля встановлення зокрема сонячних електростанцій.

Усім зацікавленим такою новацією представникам ОСББ та ЖБК радо нададуть усю потрібну інформацію та консультації в Департаменті самоорганізації населення міської ради Дніпра, конт.тел. +380633409477

Фото Володимира Федорищева.

Читайте також: У Дніпрі системи водопостачання вже готові до можливих блекаутів

Категорія: Влада, ЖКГ, Новини Дніпра

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також:

Exit mobile version