Колекція дніпровського ботсаду налічує близько 3500 таксонів. Тут можна побачити рідкісні та екзотичні рослини світової флори, а також найрізноманітніших представників місцевої фауни. Про це повідомляє «Наше місто».
Справжній зелений раритет- Гінго дволопатеве.
– Коли був студентом, не знав, що це гінкго, – розповідає Анатолій Кабар, директор Ботанічного саду, кандидат біологічних наук. – Неуважний був, вважав: звичайна груша. Потім придивився, а листя то не те. Нашому найстарішому дереву 64 роки. Це «панянка», а неподалік росте «мужичок». Ближче до кінця листопада настане «ніч гінкго», коли все листя одразу стане золотим, а потім разом опаде.
Ще один місцевий раритет – тис ягідний. Його також називають негниючкою. Це тому, що деревина тиса дуже міцна, тверда, важка, не гниє і високо цінується за красу та колір.
Усі частини рослини, за винятком їстівної червоної м’якоті плоду, отруйні. Не дарма ж саме з цього дерева Джоан Роулінг створила чарівну паличку всемогутнього мага Волан-де-Морта. Взагалі письменники-класики нерідко згадують «дерево-отруту».
– У романі Агати Крісті за допомогою тиса відправляли на той світ, – зазначає Анатолій Кабар. -“Перетирали кісточки і додавали в напої. Скуштувавши їх, люди болісно вмирали. Але, між іншим, тис ягідний не тільки отруйний, а й корисний: його фітонциди вбивають шкідливих бактерій.
Звичайно, в чудовому саду багато інших дивовижних рослин.
Це, наприклад, кизильник, барбарис Тунбергів, кедр ліванський, граб, сосна Уолліхова, шикарна робінія псевдоакація (форма Бессона).
Але краще це раз побачити. Нагадаємо, Ботанічний сад працює в будні дні з 9.00 до 15.00. Вартість відвідування 45 гривень (для пільгових категорій ціни нижчі). Вхід до експозиційної оранжереї (оплачується окремо) – 45 грн.
Раніше ми писали про те, що у Дніпрі листопад вразив яскравими фарбами та несподіваною примхою сакури.
Фото Валерія Кравченка
Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня
Позначки: Ботсад ДНУ, Головне, Новини Дніпра