Site icon Наше Місто

Які виплати українці можуть отримати в країнах Європи у 2024 році

У 2024 році українські біженці за кордоном продовжують отримувати допомогу, яка залежить від країни перебування. Наразі підтримка українців змінилася: в деяких країнах виплати скасували, десь змінився їх розмір та умови. Про те, як європейські країни продовжують підтримувати українців читайте у матеріалі «Нашого міста».

Через повномасштабне вторгнення Росії в Україну, Європа зіткнулася з найбільшою вимушеною міграцією населення з часів Другої світової війни. За інформацією ООН, приблизно 6 мільйонів українців отримали прихисток в європейських країнах та по всьому світу. 

Німеччина

Розподіл біженців змінився, порівняно з першими місяцями після початку великої війни. Якщо у 2022 році найбільше українців було в Польщі, то зараз одним з основних пунктів призначення є Німеччина. Там знайшли прихисток понад 1,1 мільйона українців.

Наразі, з 2024 року одиноким українцям у Німеччині виплачують 563 євро на місяць. Цього року українці мають отримувати соціальну допомогу на рівні: 

На шкільні потреби окремо призначають виплати у першій половині навчального року на рівні 130 євро, а у другій половині навчального року – до 65 євро.

Чехія

Якщо порівнювати кількість біженців на кількість місцевих мешканців, то на першому місці у цьому рейтингу знаходиться Чехія. В цій країні на 1000 жителів припадає близько 35 українців.

Правила тимчасового захисту у Чехії передбачають, що фінансову допомогу можуть претендувати лише ті, хто перебуває на території цієї країни. За даними Міністерства праці та соцзахисту Чехії, дорослі українці отримують 4860 крон (215 доларів) на 150 днів, а дитина – 3490 крон (155 доларів). 

Для вразливих категорій на місяць також виплачують 6000 крон (265 доларів) для компенсації витрат на житло, а решта біженців з України може розраховувати на 4000 крон (177 доларів). До вразливих категорій відносять людей похилого віку, з обмеженими можливостями, маленьких дітей.

За підрахунками міністерства, середній розмір допомоги на одного українського біженця становить 7336 крон (324 доларів) на місяць.

Швеція

У Швеції українці можуть отримати добову допомогу та спеціальну допомогу. Добові кошти відрізняються залежно від того, чи біженці мають житло і харчування, чи мають лише житло.  

У помешканнях, де включено харчування:

У помешканнях, де харчування не включено:

Сім’ї, які мають понад двоє дітей, отримують допомогу на повний день для двох старших дітей і допомогу на половину дня для інших дітей.

Норвегія

Українці в Норвегії можуть розраховувати на 520 євро на місяць за умови, що вони будуть проживати у центрах прийому біженців та зареєструються у Національному центрі реєстрації. 

Також є інформація про такі виплати: 

Для дорослих діють курси норвезької мови, а для дітей доступна шкільна освіта.

Польща

Польща від початку війни надавала велику підтримку українцям. Але зараз допомога значно скоротилася порівняно з попередніми роками, що пов’язано з перевантаженням системи соціальної підтримки країни через велику кількість біженців.

Наразі українські біженці все ще можуть розраховувати на такі виплати:

Разова допомога — 300 злотих на одну людину відразу після прибуття.

Щомісячна виплата — 800 злотих на дитину.

Щорічна допомога — 300 злотих на дитину для підготовки до школи.

Франція

Франція продовжує надавати допомогу українським біженцям, виплачуючи грошові кошти на проживання, харчування та медичну допомогу. Сума основної фінансової підтримки становить 200–600 євро на місяць (залежить від складу сім’ї).

Також українці можуть отримувати допомогу на житло у розмірі 220 євро. Додатково біженцям надають харчі та предмети першої потреби. Для їх отримання необхідно звернутися до громадських організацій “Resto du Cœur”, “Banques alimentaires” та ін.).

Іспанія

2023 року в Іспанії припинилися прямі фінансові виплати для біженців з України. Проте країна надає українцям допомогу у працевлаштуванні, право на безкоштовну освіту та безплатну медичну допомогу. Також біженці мають доступ до програм підтримки через благодійні організації та місцеві соціальні служби.

Є можливість оформити соціальну виплату нужденним особам, тут вона називається Ingreso Mínimo Vital. Сума щомісячних платежів від держави становить 500-800 євро на дорослу людину та 1200-2000 євро на сім’ю з дітьми.

Автор: Ірина Логуш.

Категорія: Війна, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: , , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також:

Exit mobile version