
Майже півстоліття тому, у квітні 1975-го, у Дніпрі закінчили будівництво житлового масиву “Червоний Камінь”, який став першою та основною частиною нового мікрорайону у західній частині міста. “Наше місто” згадує, як будувалася ця частина обласного центру.
Історія житлового масиву “Червоний Камінь” пов’язана з періодом бурхливого розвитку Дніпропетровська в 70-х роках минулого століття. Саме тоді наше місто стрімко перетворювалося на великий індустріальний центр і мегаполіс, який потребував нових житлових районів.



Офіційний початок будівництва “Червоного Каменя” датується 1971 роком. Тоді місцева преса повідомила про закладення фундаменту першого дев’ятиповерхового будинку в районі парку імені Леніна. Амбітний проєкт передбачав зведення величезного житлового масиву з розвиненою інфраструктурою, що включає школи, дитячі садки, магазини та інші соціальні об’єкти. Про це нагадують старі фото.



Спочатку новий мікрорайон носив назву «Діївський», проте незабаром його перейменували на «Петровський». Того ж 1971 року було ухвалено рішення розділити масив на три райони: «Червоний Камінь», “Комунар” і “Парус”.
Чому «Червоний Камінь»
Свою назву мікрорайон отримав завдяки червоному граніту, який раніше добували в розташованих тут кар’єрах. Цей природний матеріал став своєрідною візитною карткою району і відбився в його назві.



Особливості будівництва
Будівництво “Червоного Каменя” велося за типовими проектами, характерними для того часу. Панельні будинки, зведені в короткі терміни, забезпечували житлом тисячі сімей. Однак, незважаючи на стандартизацію, кожен будинок мав свої унікальні особливості і створював неповторний вигляд району.
Сьогодні “Червоний Камінь” – це один із найбільших і упорядкованих житлових масивів Дніпра. Незважаючи на минулі роки, він зберіг свою привабливість завдяки тихій атмосфері, розвиненій інфраструктурі та багатій історії.
При роботі над матеріалом використані фотографії Володимира Рязанова.
Нагадаємо, раніше ми писали, як виглядали найвідоміші магазини Дніпра.
Категорія: Новини Дніпра, Унікальний Дніпро
Позначки: Головне, Історія Дніпра, Новини Дніпра