Майже півстоліття тому, у квітні 1975-го, у Дніпрі закінчили будівництво житлового масиву “Червоний Камінь”, який став першою та основною частиною нового мікрорайону у західній частині міста. “Наше місто” згадує, як будувалася ця частина обласного центру.
Історія житлового масиву “Червоний Камінь” пов’язана з періодом бурхливого розвитку Дніпропетровська в 70-х роках минулого століття. Саме тоді наше місто стрімко перетворювалося на великий індустріальний центр і мегаполіс, який потребував нових житлових районів.
Офіційний початок будівництва “Червоного Каменя” датується 1971 роком. Тоді місцева преса повідомила про закладення фундаменту першого дев’ятиповерхового будинку в районі парку імені Леніна. Амбітний проєкт передбачав зведення величезного житлового масиву з розвиненою інфраструктурою, що включає школи, дитячі садки, магазини та інші соціальні об’єкти. Про це нагадують старі фото.
Спочатку новий мікрорайон носив назву «Діївський», проте незабаром його перейменували на «Петровський». Того ж 1971 року було ухвалено рішення розділити масив на три райони: «Червоний Камінь», “Комунар” і “Парус”.
Чому «Червоний Камінь»
Свою назву мікрорайон отримав завдяки червоному граніту, який раніше добували в розташованих тут кар’єрах. Цей природний матеріал став своєрідною візитною карткою району і відбився в його назві.
Особливості будівництва
Будівництво “Червоного Каменя” велося за типовими проектами, характерними для того часу. Панельні будинки, зведені в короткі терміни, забезпечували житлом тисячі сімей. Однак, незважаючи на стандартизацію, кожен будинок мав свої унікальні особливості і створював неповторний вигляд району.
Сьогодні “Червоний Камінь” – це один із найбільших і упорядкованих житлових масивів Дніпра. Незважаючи на минулі роки, він зберіг свою привабливість завдяки тихій атмосфері, розвиненій інфраструктурі та багатій історії.
Нагадаємо, раніше ми писали, як виглядали найвідоміші магазини Дніпра.
Категорія: Новини Дніпра, Унікальний Дніпро
Позначки: Головне, Історія Дніпра, Новини Дніпра