Site icon Наше Місто

Що робити, якщо сусіди порушують норми шуму: алгоритм дій та куди скаржитися

Що робити, якщо сусіди порушують норми шуму

Порушення тиші сусідами, будь то ремонтні роботи, гучна музика чи галасливі компанії, особливо у нічний час чи вихідні, може суттєво ускладнити життя. За яких умов та як можна притягнути таких порушників до адміністративної відповідальності – читайте в матеріалі «Наше місто» з посиланням на Координаційний центр з надання правничої допомоги.

Який рівень шуму допустимий

Норми допустимого рівня шуму є динамічними та залежать від різних факторів, таких як час доби, день тижня та місцезнаходження. Зокрема, для житлових приміщень встановлені обмеження, що коливаються в межах 30-45 децибел.

Коли заборонено шуміти в житлових будинках та квартирах

З 22:00 до 8:00 заборонено:

Здійснювати ремонтні роботи заборонено:

Перед початком ремонтних робіт власник або орендар приміщення зобов’язаний попередити про це мешканців сусідніх квартир. Лише за умови отримання згоди від усіх сусідів ремонтні роботи дозволяється проводити у вихідні та святкові дні.

Обов’язкові норми щодо дотримання тиші можуть відрізнятися залежно від регіону. Місцеві органи влади мають право встановлювати додаткові обмеження з урахуванням специфіки території. Наприклад, у курортних зонах, лікувальних закладах або заповідниках можуть діяти більш жорсткі правила щодо шуму.

Чи є винятки?

Так. Як виняток шуміти дозволено, якщо шум викликаний:

Що робити, якщо сусіди порушують встановлені вимоги

Обов’язково спробуйте спочатку вирішити проблему мирним шляхом, поспілкувавшись із сусідами. Якщо ж це не дало результату, зверніться до поліції за номером 102. Правоохоронці мають зафіксувати порушення та скласти відповідний протокол. Це є підставою для притягнення шумить до адміністративної відповідальності.

У ситуації, коли джерелом шуму є підприємства, розташовані в будинку або поблизу нього (магазини, кафе, будівельні майданчики тощо), і їх керівництво ігнорує ваші скарги, зверніться до органів місцевого самоврядування.

Також можна звернутися до суду для стягнення моральної та матеріальної шкоди, що заподіяна систематичним порушенням режиму тиші. До заяви необхідно додати докази, це може бути:

Відповідальність за порушення тиші

Відповідальність за порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях передбачена статтею 182 КУпАП. Зокрема вона передбачає:

У разі повторного порушення протягом року штраф збільшується:

При цьому предмет порушення тиші буде конфісковано.

Раніше ми писали, скільки років треба працювати, щоб купити квартиру в новобудові Дніпра.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також:

Exit mobile version