В Україні розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності безпосередньо залежить від страхового стажу застрахованої особи та розраховується як певна частка від її середньої заробітної плати. Про це розповіло Північно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці, пише «Наше місто».
Розмір компенсації заробітної плати під час хвороби залежить від страхового стажу працівника. Якщо працівник має страховий стаж понад вісім років, він має право на отримання 100% середньої заробітної плати за період хвороби. У випадку, коли страховий стаж працівника становить від п’яти до восьми років, розмір компенсації складає 70% від середньої заробітної плати.
Розмір лікарняних виплат прямо пропорційний страховому стажу працівника. Так, якщо працівник має від трьох до п’яти років страхового стажу, то під час хвороби він отримуватиме 60% від своєї середньої заробітної плати. У випадку, коли страховий стаж менший за три роки, розмір виплат зменшується до 50% від середньої зарплати.
У тому випадку, якщо у працівника протягом одного року перед хворобою страховий стаж був меншим за шість місяців, то лікарняні визначають за нарахованою зарплатою, з якої сплачуються страхові внески, але не більше допомоги, розрахованої з мінімальної зарплати.
У разі хвороби або травми для отримання грошової допомоги слід звернутися до лікаря. Лікар зобов’язаний видати медичний висновок про тимчасову непрацездатність. Лікарняний не дають у таких випадках:
- якщо травму або захворювання отримано при скоєнні кримінального злочину;
- якщо хвороба симулюється або шкода своєму здоров’ю завдана навмисно;
- якщо працівник перебуває під арештом;
- якщо працівник за рішенням суду перебуває на примусовому лікуванні;
- якщо травма або хвороба відбулися через сп’яніння будь-якого виду, і таке інше.
Раніше ми писали, у Дніпрі підписали меморандум про співпрацю між Українським державним університетом науки і технологій та міськрадою.
Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра
Позначки: Новини Дніпра