За останні два тижні в Чернігівській області було зареєстровано два випадки токсокарозу. Один із пацієнтів мав жовтяницю та свербіж шкіри, інший — скаржився на проблеми з травленням. Що це за хвороба, хто в зоні ризику та як захиститися, – розповість «Наше Місто» з посиланням на Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
Що таке токсокароз
Токсокароз — це гельмінтна інвазія, спричинена зараженням нематодами роду Toxocara. Єдиними носіями інфекції є коти та собаки, особливо бродячі, через що хвороба передається фекально-оральним та контактно-побутовим шляхами. Найбільш вразливі до зараження діти.
Симптоми токсокарозу
Хвороба має ряд характерних симптомів, що залежать від органів, уражених паразитом:
- Печінка: збільшення розмірів, біль у животі, підвищення температури.
- Легені: кашель, задишка, бронхоспазм, пневмонія.
- Очі: зниження зору, запалення сітківки, увеїт.
- Центральна нервова система: епілептиформні напади, неврологічні розлади.
Загроза з боку тварин і ґрунту
Інфіковані тварини виділяють яйця паразитів, забруднюючи ґрунт, що є фактором передачі токсокарозу. За результатами досліджень, міські території, особливо двори багатоповерхівок, виявилися більш забрудненими яйцями паразитів, що пов’язано з вигулом домашніх тварин.
Як запобігти захворюванню
Щоб знизити ризик зараження токсокарозом, фахівці рекомендують:
- Контроль тварин: перевірка домашніх тварин на гельмінти, щорічні обстеження та лікування.
- Гігієна і захист довкілля: вигул тварин у спеціально відведених місцях, відгородження дитячих майданчиків від місць вигулу.
- Особиста гігієна: ретельне миття сирих овочів і фруктів, миття рук перед їжею та після контакту з тваринами.
Лікарі також радять змалечку привчати дітей дотримуватися гігієни, уникати звички брати пальці до рота і слідкувати за чистотою їхнього взуття та одягу.
«Взявши в дім тварину необхідно перевірити на наявність гельмінтів. Надалі котів і собак потрібно хоча б один раз на рік, обстежувати та за потреби, своєчасно лікувати. Цуценят рекомендується обстежувати з 14-18-денного віку. Собак треба вигулювати там, де не граються діти. Місця загального користування, куди собаки та коти мають доступ, повинні бути огороджені від дитячих майданчиків. Навколо них треба споруджувати огорожі зі сталевою сіткою висотою не менш 1,2 метра», – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, раніше ми писали, що у Дніпрі дитина померла від небезпечної інфекції.
Фото: з відкритих джерел.
Категорія: Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна
Позначки: Діти, Здоров'я, Тварини