Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Як підготувати дачу до холодів: корисні лайфхаки

Готуємо дачу до зими

Восени, коли настають холоди, завжди є спокуса усунутися від дачних робіт, і з чашкою гарячого чаю помріяти про щось хороше. Але для досвідченого дачника роботи на присадибній ділянці не закінчуються ніколи.

Так вважає дніпровська дачниця і професійний ботанік Алла Іванус, порадами якої ми сьогодні скористаємося.

Що робити з виноградом

Готуємо дачу до зими

Кожен садівник знає, що виноград треба обрізати та вкривати. Про те, як робити обрізку ми вже писали, а тепер порадимо, як вкривати цю теплолюбну рослину.

Зими у нас з кожним роком все тепліші й тепліші і тому деякі садівники не вкривають виноград, — розповідає Алла Іванус. — Резон у цьому є. Коли взимку занадто тепло виноград випріває. Але чутливі сорти, з великими ягодами, призначені для південних регіонів краще захистити від можливих холодів. Це, зокрема «Кеша», «Подарунок Запоріжжя», «Одеський сувенір» тощо.

Готуємо дачу до зими

Фахівці зазначають, що варіантів укривного матеріалу багато. Вибір залежить тільки від вас і від того, що є в наявності.

Найдоступніше укриття для винограду — земля або дерен. З настанням заморозків накрийте лозу 10-сантиметровим шаром, а через 3-4 тижні додайте ще стільки ж. Врахуйте, що ґрунт для цього бажано підготувати заздалегідь і зберігати сухим в мішках. Перевага такого способу – економність та швидкість.

Молоді плодові дерева потребують захисту

Готуємо дачу до зими

Дачникам відомо, що зі збором останніх плодів роботи в саду не завершуються. Восени плодові дерева потребують особливого догляду, щоб підготуватися до зими та нового сезону. Необхідно захистити деревця від зимових холодів і від шкідників.

А ще, як не дивно, у сонячні дні дерева-підлітки можуть постраждати від опіків.

Якщо плодові дерева зовсім молоді, до трьох років, потрібно їх захистити від опіків, — зазначає дніпровська дачниця. — Я свої яблуньки обмотую, в основному, від опіків. У сонячні дні молода кора починає тріскатися. Від опіків дерева також білять. Це добре допомагає.

Зазначимо, що восени також обов’язково треба почистити кору дерев. Оберіть зручну металеву щітку чи шкребок і обробіть не лише стовбур, а й скелетні гілки, дотягуючись всюди, де тільки вдається. Дійте акуратно, не травмуючи дерево, але ретельно та рішуче, видаляючи всі частини моху, відшарування, бруд.

Пам’ятайте, що очищені дерева потребують ретельного огляду та обробки всіх ран, тріщин, сколів. Навіть найменші пошкодження кори не ігноруйте. Ну й наостанок треба обробити рани дерев.

Для цього підійде сильний розчин марганцівки, антисептики, або, наприклад, розчин мідного купоросу, — радять садівники.

Зі шкідниками необхідно боротися

Шкідники та хвороби можуть запросто звести всі зусилля дачників нанівець. Серед шкідників, які живуть в саду, слід виділити листоїдів (це білянка, совка, ведмедиця, коконопряд, оса-листоріз), комах, що висмоктують сік рослин (попелиця, павутинний кліщ, мідяниця, блішки, білокрилка), і таких шкідників як хоботник, листовертка, каліфорнійська щитівка, муха цибулева, малинний жук, стеблова і коренева нематоди, галиця, склянка.

Називаємо шкідників поіменно, бо всіх їх краще «знати в обличчя» — це допоможе вам вибрати найбільш надійний метод боротьби з ними.

Серед найпопулярніших серед садівників засобів захисту від шкідників та хвороб:

  • Азотна обробка — виконується сечовиною, яку розводять у пропорції 500/700 г засобу на 10 літрів води. Отриманий розчин потрібно наносити на саму рослину і навколишній ґрунт.
  • Розчин мідного купоросу готують із розрахунку 100 грамів гранул на 1 літр води.
  • Бордоська рідина. Її можна придбати або приготувати самостійно. Для цього потрібно змішати 200 грамів мідного купоросу, 10 літрів води та 200 грамів гашеного вапна, розведеного в 10 літрах води.

Але ж пам’ятайте, що обприскування необхідно проводити до перших заморозків, виключно в суху та безвітряну погоду.

Як доглядати смородину та малину

Готуємо дачу до зими

Смородина і малина користуються у дачників великою популярністю. Але щоб наступного року отримати врожай цих корисних ягід, потрібно подбати про рослини нинішньої осені.

Восени робиться санітарне обрізання, — каже дачниця. – Треба зрізати під корінь поламані, пошкоджені гілки, які засохли влітку. Також варто видалити гілки, які лежали на землі, чи присипати їх ґрунтом, щоб укоренити. Наступної весни ви можете їх відокремити від куща та посадити. Річні прирости варто вкоротити на 5-7 см.

Щодо термінів, то зауважимо, що десь листопад завершується вже у вересні, в інших місцях осінь може радувати теплими й сухими днями не тільки в жовтні, але й у листопаді. Тому орієнтуватися потрібно по погоді, з огляду на особливості географічного місця ділянки.

У смородини першими видаляють старі гілки, які вже не будуть родити. Їх легко розпізнати по бурому забарвленню і лишайниках, котрі прижились на поверхні. Одночасно вирізають хворі, сухі, зламані або пошкоджені комахами пагони.  

Малину потрібно обрізати добре заточеними садовими ножицями, вони повинні різати, а не тиснути. Спосіб обрізання залежить від сорту. Сорти погано пристосовані до суворих зим, майже завжди це ремонтантні, потрібно обрізати повністю, залишаючи на поверхні лише залишок пагона з 6 -7 бруньками. Цей пагін потрібно обов’язково заховати на зиму.

Автор Сергій ВОРОНІН.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: