Site icon Наше Місто

Адвокати у Дніпрі: скільки коштують послуги і чому такі різні ціни

Адвокати у Дніпрі: скільки коштують послуги і чому такі різні ціни

«Мамо, я в СІЗО», – це може бути не дзвінок від шахраїв, які хочуть вкрасти у вас гроші, а конкретна життєва ситуація. Через те, що судді, прокурори та адвокати – це окремий світ зі своїми правилами, простій людині важко грамотно самій себе захистити. Скільки доведеться заплатити, якщо вас просто оштрафували, чи коли правоохоронці зацікавилися вами більш серйозно – з’ясовував журналіст «Нашого міста».

Час – це гроші 

В адвокатів діє принцип, що час – це гроші. Загалом на вартість адвоката впливає складність справи, хай то буде у Дніпрі, чи у столиці. Людину можуть оштрафувати (це справа про адміністративне порушення), чи клієнт може бути не згодний з рішенням місцевої влади (це адміністративна справа), чи настав час для розлучення та поділу майна (це цивільна категорія справ). Проте можуть бути й суперечки між компаніями, коли одна фірма заборгувала іншій (це господарська справа), чи коли звинувачують у тяжкому злочині (це кримінальна справа).

Ця ієрархія відображає сходинку, де вартість залучення адвоката зростає залежно від складності ситуації. Тобто, оскарження штрафу за неправильну парковку може коштувати в рази менше, ніж виправдувальний вирок в історії про крадіжку.

«Вартість адвокатських послуг має індивідуальний характер та залежить від багатьох чинників: складність справи, досвід адвоката, необхідність залучення спеціалістів, експертів. Складання документів, загальний гонорар та додатковий гонорар – це все дуже індивідуально», – пояснив адвокат Павло Бойко.

Гарний адвокат, як і гарний спеціаліст у будь-якій справі, не коштує дешево.

За його словами, треба виходити з того, що приблизно вартість послуг адвоката у Дніпрі складає:

Деякі адвокатські об’єднання мають свої сайти, де можна переглянути тарифи. На одному з таких ресурсів ми знайшли інформацію, що усна консультація для громадян без вивчення документів може коштувати 700 грн, позов про розлучення – 999 грн, а участь в одному судовому засіданні може коштувати 2 000 грн. Проте клієнти мають право розрахуватися частинами, як у випадках покупки побутової техніки. Інший адвокат у Дніпрі пропонує усну консультацію за 400 грн, позов – від 1500 грн, а присутність адвоката на одному засіданні – від 1000 грн (залежно від складності справи).

Обираючи адвоката, ви укладаєте з ним угоду.

Деякі об’єднання вказують ціни на свої послуги у доларах. Наприклад, вивчення документів може коштувати 50 доларів (станом на 26 вересня це приблизно 2 тис. 071,16 грн), а написання позову – 65 доларів (2 тис. 692,51 грн). 

Чому такі різні ціни

Згідно зі статтею 30 закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», «єдиною допустимою формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва або надання інших видів правової допомоги клієнту є гонорар». Тобто за скільки ви домовитесь, стільки й будуть коштувати послуги адвоката.

Окрім складності та залучення експертів, на прайс захисника впливають витрати на виїзди, досвід адвоката та його спеціалізація – кримінальні чи сімейні справи. На ціні також відобразиться тривалість співпраці з адвокатом – як далеко ви готові зайти в отриманні потрібного рішення: чи зупинитись на першій стадії, чи готові йти в апеляцію та до Верховного Суду. Бо кожен з цих «сходів» буде оплачуватися окремо.

Окрім цього розмір винагороди може визначатися за такими правилами:

Нагадаємо, що з 1 січня 2019 року представником у суді може бути лише адвокат або законний представник. Останній – це батьки чи опікуни, які представляють інтереси дітей, чи діти, які говорять за своїх недієздатних батьків.

Адвокат може працювати самостійно, чи в адвокатському об’єднанні.

Щоб упевнитися, що ваш захисник зможе піти з вами до суду, перевірте його ім’я та прізвище у реєстрі діючих адвокатів за цим посиланням. 

Хто може не платити за адвоката

В американських детективах часто можна почути фразу: «Якщо у вас немає адвоката, ми вам надаємо його безоплатно». В Україні теж існує безоплатна правова допомога. Вона розділяється на первинну – консультування, та вторинну – участь у судових засіданнях.

Отримувати роз’яснення щодо юридичних тонкощів можуть всі громадяни України. Інша справа – це участь безоплатного адвоката у суді. Робота такого захисника оплачується з державного бюджету. Проте витрати на судовий збір, вартість експертиз, поштові відправлення держава не покриває.

Хто має право на безоплатного адвоката:

Отримати консультацію чи попросити безоплатного адвоката можна єдиним   номером 0 800 213 103. Також можна:

«Місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги забезпечують відвідування осіб, зокрема одиноких, похилого віку, з обмеженими фізичними можливостями, за місцем їх проживання або перебування», – для того, щоб працівники центру приїхали, варто зателефонувати за номером 0 800 213 103.

Про те, чи виділяє держава вам безоплатного адвоката, чи ні, мають відповісти за 10 днів від дати звернення.   

Якщо ви не маєте права на такого захисника, то можна компенсувати витрати на юридичну допомогу. Це можливо у разі, якщо ви попросили про це у позові та суддя ухвалить рішення на вашу користь. Це має змусити відповідача їх оплатити, але завжди дешевше розв’язати суперечку мирно без звернення до суду.

Раніше ми писали, повістки “Укрпоштою”: адвокат звернув увагу на важливі деталі.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також:

Exit mobile version