З початку вересня у 30 школах Дніпра вже працюють офіцери Служби освітньої безпеки. Їх місія — стежити за порядком, реагувати на правопорушення, а також проводити просвітницькі заняття й бесіди з учнями. Ця корисна ініціатива отримує позитивні відгуки від освітян та батьківської спільноти. Також поліція активно запрошує сумлінних громадян працювати офіцером освітньої безпеки, повідомляє “Наше місто”.
Найважливіше в роботі з дітьми — довіра
З початку цього навчального року офіцер поліції працює в одній з гімназій Дніпра, де зараз навчаються понад 1000 дітей.
Олена Голубок в поліції – близько року. Розповідає, що на початку роботи в школі хвилювалася.
– Спочатку я не розуміла, куди я йду і що на мене очікує, – розповідає Олена. – У перші дні відчувалося напруження від дітей з приводу того, що у них є поліцейський. Але коли я побачила, що діти до мене тягнуться – мені стало легше, я розслабилась і тепер кайфую від своєї роботи і цих дітей. Найважливіше в роботі з ними — довіра.
Учні почувають себе безпечніше, коли в школі є представник поліції. Діти невдовзі почали довіряти офіцеру, можуть поділитися тривогами та складнощами.
– Мені подобається, що у нас працює офіцер, – розповідає Поліна, учениця гімназії. – Я відчуваю себе у безпеці , бо знаю: якщо буде якась проблема, то можна буде звернутися до неї.
– Вона розповідає нам, як себе поводити у школі, про поведінку, – каже Тимофій, який навчається в гімназії. – Я також хочу стати поліцейським, коли виросту!
Діти переконалися, що офіцер поліції може бути їм справжнім другом.
– Можуть просто підійти до мене і попросити, щоб я пограла з ними, приміром – в хованки, — розповідає Олена.
Корисні знання про безпеку – для школярів різного віку
Серед завдань шкільного офіцера також — просвітницька робота. Приміром, Олена щоденно проводить інтерактивні заняття для школярів з різних класів. Під час візиту журналістів до гімназії поліціянтка розповідала учням правила безпечної поведінки в Інтернеті.
Крім того, офіцер поліції навчає школярів поводитися в різних життєвих ситуаціях, наводить корисні прості приклади того, як діяти або реагувати. Врешті – шкільний поліцейський стежить за порядком в навчальному закладі, супроводжує дітей до укриття під час повітряних тривог.
Вчителі та батьки школярів задоволені тим, що в навчальному закладі відтепер працює офіцер поліції.
– Олена відразу влилася у колектив, ми відчули від неї велику допомогу, – зазначає пані Ольга, директорка гімназії. – Діти спочатку з побоюванням дивилися, але потім вона з ними подружилася. Коли батьки дізналися, що цьогоріч у закладі буде поліцейський — навіть ті, хто були проти офлайн-навчання, наважились відпустити дітей до школи. Олена проводить із дітьми уроки, виховні години, вона з ними на перервах, в укритті. І діти побачили в ній не лише офіцера поліції, а надзвичайно добру та світлу людину.
У школах Дніпра та області вже працюють 60 офіцерів поліції
Загалом корисна та важлива ініціатива – присутність офіцерів поліції у школах, – поширюється.
– З вересня 2024 року офіцери безпеки почали працювати у понад 60 навчальних закладах Дніпра та області, – зазначає Денис Шульга, начальник відділу Служби освітньої безпеки управління Патрульної поліції в Дніпропетровській області.
Кожен з них отримав спеціальну підготовку для того, щоб у своїй роботі поєднувати одразу декілька функцій.
– Це наставницька, просвітницька та правоохоронна функції, – зазначає Денис Шульга. – Цілковите дотримання законності в навчальному закладі. Зокрема, поліцейський може врегулювати конфліктну ситуацію у разі потреби.
Крім того, місія шкільних офіцерів поліції – допомогти школярам, в т.ч. – протидіяти булінгу, підтримати дитину, у разі потреби бути їй помічником у навчальному закладі, пояснити, як варто поводити себе за межами школи, та й загалом – бути гарним прикладом у життєвому виборі. Просвітницька діяльність включає проведення інтерактивних та лекційних занять, бесід, спілкування із батьківською громадою.
– Коли поліцейські прийшли до навчальних закладів, то адміністрація відчула допомогу, – зазначає Денис Шульга.
Реакція школярів та їхніх батьків на присутність офіцерів у навчальному закладі також була позитивною. А загалом до кінця року офіцери працюватимуть у 140 школах, ліцеях та гімназіях регіону.
“Вони охоронятимуть порядок. Реагуватимуть на правопорушення. Проводитимуть профілактичні заняття й бесіди з учнями. Співпрацюватимуть з педагогами. Будуть старшими наставниками для дітей”, — повідомив начальник Дніпро ОВА Сергій Лисак.
Маєш сили, натхнення та чисте сумління – гайда у шкільні офіцери поліції!
Стати інспектором служби освітньої безпеки можуть як цивільні, так і чинні правоохоронці.
Просто зараз свідомих громадян запрошують взяти участь у конкурсі на посаду інспектора Служби освітньої безпеки в Дніпропетровській області. Прийом анкет триває до 9 жовтня 2024 року.
Для участі у конкурсі необхідно заповнити онлайн-анкету, а також підготувати і особисто надати пакет необхідних документів. Детальніше ознайомитися з вимогами до кандидатів, умовами конкурсу, переліком документів, необхідних для участі у конкурсі можна на вебсайті Національної поліції України за посиланням.
Держава гарантує поліцейським професійну підготовку за міжнародними стандартами, можливість підвищити освітній ступінь вищої освіти у закладах вищої освіти зі специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, стабільну заробітну плату (від 20 000 грн), перспективу кар’єрного росту, соціальне забезпечення згідно з діючим законодавством, компенсацію за оренду житла, можливість придбати житло в кредит за державною програмою пільгової іпотеки.
За додатковою інформацією можна звертатися за телефонами:(050) 696 29 16, (097) 203 76 29.
Підготовлено за матеріалами “Дніпро оперативний”
Категорія: Новини Дніпра, Освіта, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня
Позначки: Головне, Дніпро, Новини Дніпра