У Дніпрі понівечений ворожим ракетним ударом автомобіль “Таврія” став експонатом музею та центральним елементом інсталяції “(Не)розчавлений”, яка символізує незламність українського народу. Після трагедії “Таврія” набула сили і може знищувати ворожі шахеди. Про це пише “Наше місто”.
Понівечена “Таврія” з’явилася у технічному музеї “Машина часу” після ракетного обстрілу Дніпра, що стався 19 квітня 2024-го. Тоді ворожа ракета влучила у житловий будинок на площі Вокзальній. Фото з місця ракетної атаки облетіли світ. На одне з них потрапив автомобіль, який був розчавлений уламками будівлі проте його чотири колеса продовжували міцно стояти на землі. Побачивши це фото, засновник та директор музею “Машина часу” Михайло Прудников вирішив, що це авто має стати експонатом.
З руїн війни на п’єдестал історії
Виявилося, ця “Таврія” має свою історію. Її власник, Олексій, разом із сім’єю евакуювався на ній з-під обстрілів на Донеччини і знайшов прихисток у Дніпрі. Але, на жаль, врятуватися від російської ракети не вийшло. До речі, власник авто не постраждав і після цих подій пішов до ЗСУ.
Оскільки Таврія під час ракетного удару залишилася на чотирьох колесах ми побачили в цьому автомобілі символ незламності українського народу. Як її не привалило цеглою, вона все одно функціонує. Я згадав про фільм “Термінатор”, де його вбили, але він ожив, в нього з’явилося червоне око і герой виконав свою місію, – розповідає Михайло Прудников.
Завдяки креативному підходу та інженерній думці у музеї “Таврії” подарували термінаторське додаткове джерело енергії у вигляді червоного ока. Воно вмикається, коли у “поле зору” автомобіля потрапляє будь-який об’єкт. Потім запалюються червоні неонові стрічки – авто ніби стікає кров’ю. Таким чином “Таврія” оживає та готова до дій.
Дизайнер нам порадив розташувати “Таврію” вгорі, щоб вона виглядала як божество. Перед нею – купа будівельного сміття та понівеченого заліза і ніби українських душ. Тобто все це перемолото прильотами російських ракет. Кожен предмет, який тут лежить – він з якогось місця прильоту. Ось решітка – це елемент мозаїки АТП, шматок бетону – це взуттєва фабрика, кольорова мозаїка – це басейн “Метеор”, плитка – з Мануйлівського проспекту. А стеклий алюміній – це приліт був зовсім поруч від нас у будівлю інституту. Там стояв “Мерседес” і це розплавився його двигун. Уявіть, яка висока температура була, – каже Михайло Прудников.
“Таврія-Термінатор”: народження легенди
У лічені секунди “Таврія” перевтілюється у “Таврію-Термінатора”. Починає лунати музика і автомобіль вже готовий до збиття шехедів. Залишається лише трохи допомогти – двоє людей повинні покрутити педалі на стареньких велотренажерах-генераторах, щоб заживити авто додатковою енергією.
Якщо накачати її велогенератором, на ній піднімається бомболюк і можна вистрілити по шахеду з «Мухи», – пояснює Михайло Прудников.
З кожним влучним пострілом на бортах автомобіля з’являється позначка про збитий шахед.
Ця інсталяція стала не просто експонатом музею. Це своєрідний меморіал, який нагадує нам про ціну свободи і про те, що ми маємо зробити все можливе, щоб війна ніколи не повторилася.
Нагадаємо, раніше ми писали, що дніпрянка розповіла про перші хвилини після ракетного удару.
Категорія: Афіша, Новини Дніпра, Унікальний Дніпро
Позначки: Війна, Головне, Історія Дніпра, Новини Дніпра