Під час планових або непередбачених відключень електроенергії, про які вже зазвичай попереджають фахівці, можуть виникати значні коливання напруги в електромережі. Аби уникнути псування техніки, варто встановити реле напруги. Прилади звісно добре відключати з розеток, та додатково встановити стабілізатори напруги. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на Обозреватель.
Для безперебійної роботи побутової техніки необхідно забезпечувати стабільні параметри електроенергії, які регламентуються відповідними стандартами. Однак, у випадках форс-мажорних обставин, таких як аварії або дефіцит енергоресурсів, ці стандарти можуть тимчасово не дотримуватися. Зокрема, під час застосування графіків відключення оператор системи розподілу звільняється від відповідальності за якість електропостачання.
Врятуватися від наслідків «стрибків» напруги можна кількома способами:
- Аби уникнути пошкодження електроприладів під час перепадів напруги, рекомендується вимикати їх з розеток. Особливу увагу слід приділяти великій техніці, як-от холодильники, бойлери та пральні машини. Після відключення електроенергії їх необхідно повністю від’єднати від мережі. Для уникнення перевантаження мережі після відновлення електропостачання, вмикати таку техніку рекомендується не раніше ніж через 10-15 хвилин.
- Для захисту вашої побутової техніки від пошкоджень, спричинених перепадами напруги в електромережі, рекомендується встановити реле напруги. Це спеціальний пристрій, який постійно моніторить напругу в мережі і автоматично відключає живлення всіх приладів у разі значних відхилень від норми. Як тільки напруга стабілізується, реле подає сигнал на увімкнення, і ви можете безпечно користуватися електроприладами.
Можна встановити стабілізатори напруги або джерело безперебійного живлення (ДБЖ). Ці пристрої стабілізують напругу у споживача. Стабілізатори при цьому потужніші, але не мають акумуляторних батарей. ДБЖ мають меншу потужність, але тримають «запас» струму у внутрішніх або зовнішніх акумуляторах.
Раніше ми писали, врятувати холодильник і добути окріп: які енергоприлади допоможуть підготуватися до складної зими.
Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна
Позначки: Новини Дніпра, Світло, укрнет