Site icon Наше Місто

Екосистеми у Дніпрі і області горять через недопалки та шашлики: які штрафи для порушників

Напрочуд тепла погода радуватиме містян ще понад тиждень. Отже, “бабине літо” дає привід для пікніків на природі, в т.ч. – з шашликами. Головне – не лише відпочити, а й не влаштувати пожежу, наголошують рятувальники.

В Дніпрі представники міської влади, ДСНС та  поліції проводять регулярне інформування громадян щодо пожежної безпеки в екосистемах. Наголошують: розведення багать в зелених зонах, посадках, лісах, а також спалювання сміття, сухого листя, трави на прибудинкових ділянках –  вкрай небезпечне, категоричне неприпустиме та тягне за собою суттєві штрафи, пише «Наше місто».

Рятувальники наголошують: з початку року кількість пожеж критично підвищилась – майже в три рази.

Сергій Качан

– З початку 2024 року в Дніпровському району (включає м.Дніпро та район – прим.ред.) виникло 2914 пожеж, – наводить сумні відомості  Сергій Качан, заступник начальника Дніпровського районного управління ГУ ДСНС в Дніпропетровській області. – При цьому в екосистемах зафіксовано 2025 пожеж: зростання порівняно з минулим роком (за аналогічний період 2023 року було зафіксовано 719 пожеж) – майже в три рази!

Відповідно втричі збільшилось навантаження на вогнеборців, які ліквідують пожежі. Нещодавно серйозна пожежа виникла в лісопарку на житловому масиві Придніпровськ – просто напроти районої адміністрації.  Вірогідна причина загорання – хтось з недбалих громадян кинув недопалок у суху траву, яка загорілася, а сильний вітер швидко розніс вогонь… Завдяки оперативним та професійним діям рятувальників ДСНС пожежу вдалось оперативно загасити.

Крім того, зовсім нещодавно складні лісові пожежі вирували біля с.Єлизаветівка, для ліквідації вогню було задіяно значну кількість особового складу та спеціальної техніки.

Рятувальники постійно проводять профілактичні рейди, роздають громадянам інформаційні листівки, щоб ознайомити людей з правилами пожежної безпеки та нагадати про неприпустимість розведення вогню в екосистемах, про порядок спалювання сухої рослинності, відповідають на питання, пояснює Сергій Качан.

Порушників притягують до адміністративної відповідальності: з початку 2024 року складено 122 протоколи на громадян в Дніпрі та Дніпровському районі.

Зі свого боку міська влада Дніпра всіляко сприяє роботі рятувальників, а також долучається до інформування населення про правила пожежної безпеки, зазначаэ Альона Кравчук, представниця Департаменту громадського порядку та цивільного захисту міської ради Дніпра.

Альона Кравчук

– Роз’яснюємо основні причини загорянь, правила дій громадян, закликаємо людей бути більш обачними та дотримуватися правил  пожежної безпеки. Адже недбале поводження з вогнем може призводити до пожеж, загрожувати екосистемам, приватним будинкам тощо.

Влада міста активно підтримує вогнеборців: в цьому році було виділено субвенцію у розмірі 25 млн грн нашим рятувальникам – представникам ДСНС для придбання пожежної техніки. а також субвенцію у розмірі 2 млн  Головному управлінню Національної поліції – для придбання паливно-мастильних матеріалів.

Ось які практичні рекомендації надають рятувальники усім містянам, які цієї осені планують відпочивати на свіжому повітрі: “шашлики на природі” можна смажити лише в мангалі.

Ольга Петренко

– Крім того, потрібно слідкувати за тим, щоб язики полум’я не діставали до крон дерев, – пояснює Ольга Петренко, головний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Дніпровського районного управління ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області. – Після треба обов’зково загасити полум’я, щоб не залишилося ні жаринки. Адже за вітряної погоди достатньо найменшої жаринки, аби спалахнула пожежа. 

Також для розведення вогню у мангалі варто використовувати не дрова, а покупне вугілля.  В жодному разі не варто розкладати багаття та смажити шашлики “на цеглинках”, як полюбляють робити числені шанувальники відпочинку на природі: це вкрай небезпечно та може призвести до пожежі, зазначають рятувальники.

Зі свого боку правоохоронці нагадують: за порушення правил пожежної безпеки передбачена адміністративна відповідальність та суттєві штрафи.

Ігор Кедровський

– Штрафи від 3060 до 6120 грн передбачені законодавством за спалювання громадянами сухої трави та листя, – зазначає  старший лейтенант поліції  Ігор Кедровський, інспектор відділу зв’язків з громадськістю Управління  Патрульної поліції в Дніпропетровській області. –  За порушенням пожежної безпеки в лісі передбачена адміністративна відповідальність та штраф від 1530 грн до 4590 грн.

Фото Валерія Кравченко.

Читайте також: Як у Дніпрі 70 років тому виглядав дерев’яний центральний міст, який знищила пожежа

Категорія: Важливо, Влада, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також:

Exit mobile version