Skip to content

Бізнес-бум в Україні: з якими стереотипами зіштовхуються жінки у бізнесі

Ксенія Куземко

Бизнес-бум в Украине: с какими стереотипами сталкиваются женщины в бизнесе

Кількість жінок, які займаються підприємництвом в Україні, стрімко зростає. За даними за перші вісім місяців 2024 року, понад 60% новостворених фізичних осіб-підприємців – це жінки. Незважаючи на таку позитивну динаміку, представниці прекрасної статі продовжують стикатися з гендерними стереотипами, які заперечують їхню здатність до ведення бізнесу. Яскравий приклад – досвід Єлизавети, співвласниці модного бренду, яка на власному досвіді відчула, що означає бути жінкою-підприємцем у сучасному українському суспільстві. Що спонукає жінок до нелегкої ролі босів – у матеріалі «Наше місто» з посиланням на ДніпроTV.

З початку 2024 року в Україні спостерігається значне зростання жіночого підприємництва. За даними статистики, жінки відкрили 60% усіх нових фізичних осіб-підприємців, що складає 193 тисячі. Це історичний рекорд, який свідчить про активну роль жінок в українській економіці. Для порівняння, у 2023 році цей показник становив 55%, а у 2022 – 47%.

Єлизавета, співвласниця бренду одягу, заснованого у 2018 році, поділилася своїм досвідом, зазначивши, що на початку свого бізнесового шляху стикалася зі стереотипами щодо жінок-підприємців.

Зважаючи на масштабну мобілізацію чоловіків, жінки все активніше беруть на себе відповідальність за виконання різноманітних завдань у тилу. Ця тенденція цілком логічна, адже суспільство поступово відходить від стереотипних уявлень про жіночі та чоловічі професії. Все більше жінок прагнуть реалізувати свій потенціал і довести, що вони здатні успішно працювати в будь-якій сфері.

Єлизавета, ще й як мама двох дітей, ділиться, складно поєднувати сім’ю з роботою.

«Ніколи чоловік не зрозуміє, що це таке, коли дитина в тебе не спала всю ніч або вона захворіла і ти повинен бути з нею. Але паралельно тобі треба бути і мамою, і бізнес-леді», – ділиться жінка.

Київ лідирує за кількістю новостворених підприємств, на частку столиці припадає 13,6% всіх зареєстрованих ФОП. Значний рівень підприємницької активності також спостерігається в Дніпропетровській, Львівській та Харківській областях.

Незважаючи на високі показники відкриття нових бізнесів, паралельно відбувається активне закриття ФОПів. Середній термін функціонування підприємств, які припинили діяльність цього року, становить 2 роки і 7 місяців.

Раніше ми писали, соціальна адаптація, працевлаштування, бізнес: Дніпро відкриває нові можливості для ветеранів.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: