Site icon Наше Місто

Скандал у приватному ліцеї Дніпра: юрист пояснив, чи має директор право сварити та лаяти учнів

Скандал у приватному ліцеї Дніпра: юрист пояснив, чи має директор право сварити та лаяти учнів - Наше Місто

Нещодавно у приватному навчальному закладі «Ліцей сучасної освіти» в Дніпрі розгорівся скандал. Директорка закладу Аліна Кирпале облаяла учнів російською мовою. Цей інцидент було зафіксовано на відео, яке швидко поширилось у соціальних мережах. Звичайно, усі навколо почали обговорювати інцидент, оскільки такі вчинки суперечать етичним нормам педагогічної діяльності та ігнорують мовну політику. Журналісти «Нашого Міста» зв’язалися з юристом та спитали його експертну думку стосовно поведінки директорки.

Як раніше пояснювала директорка Аліна Кирпале, учні влаштували безлад: псували майно, сміялися над зауваженнями вчителів, а також завдали шкоди кільком приміщенням ліцею. Саме тому вона почала лаятися і розмовляти так званою «дніпровською мовою».

За словами адвоката Станіслава Ліфлянчика, Діти, особливо неповнолітні, відповідно до закону можуть нести відповідальність за псування майна, але в залежності від віку відповідальність варіюється.

«Якщо дитина досягла 14 років, вона мож е нести відповідальність за вчинення адміністративних або навіть кримінальних правопорушень. Однак у випадку псування майна відповідальність можуть нести і батьки, особливо, якщо дитина не досягла віку кримінальної відповідальності (з 16 років). У таких випадках батьки зобов’язані компенсувати завдані збитки», – каже юрист.

При цьому, за словами Ліфлянчика, вчитель має дотримуватися певного порядку дій.

«Вчитель або директор повинні діяти в межах правового поля. Якщо поведінка дітей є неадекватною, включно з порушенням правил школи або псуванням майна, вони зобов’язані інформувати батьків та адміністрацію школи, а також документувати інциденти», – пояснив адвокат.

Станіслав Ліфлянчик пояснив, що виклик поліції є обґрунтованим у випадках серйозних правопорушень, таких як навмисне пошкодження майна або застосування фізичної сили. За його словами, в ситуаціях, коли учні руйнують майно, поводяться неповажно або здійснюють інші правопорушення, керівництво школи має право звернутися до правоохоронців. Закон не забороняє це робити, якщо є загроза безпеці або значні збитки через пошкодження майна.

Юрист пояснив, що загалом спочатку педагогічний колектив має зробити усне зауваження дітям. Якщо це не дає результату, подальшим кроком стає письмова фіксація інциденту у вигляді звіту для адміністрації школи та батьків. У випадку серйозних порушень, таких як псування цінного майна чи фізичні конфлікти, вчитель або директор можуть викликати поліцію та скласти відповідний протокол.

Що робити, якщо вчитель чи директор лається

Якщо вчитель або директор грубить учням, матюкається або порушує їхні права, учні та батьки мають декілька варіантів дій:

Загалом у будь-якому навчальному закладі, зокрема приватному, мають дотримуватись етичних норм і чинного законодавства. Ми будемо продовжувати стежити за розвитком цієї справи та інформувати про подальші події.

Нагадаємо, ранвше ми писали, що директорка Аліна Кирпале прокоментувала скандал у своєму ліцеї.

Категорія: Новини Дніпра, Освіта, Особлива думка, Питання/відповідь, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: , , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також:

Exit mobile version