Незважаючи на виклики війни, Дніпро продовжує розвивати свою освітню сферу. Ще у 2021 році міська рада ухвалила рішення щодо передачі низки закладів професійно-технічної освіти у власність громади. Так, у Дніпрі у відремонтованому ПТУ відкрили сучасну Майстерню верстатників, – пише «Наше Місто» з посиланням на прес-службу міськради.
Ще у 2021 році мер Дніпра Борис Філатов на Конгресі регіональних і місцевих влад при Президентові України підкреслював важливість якнайшвидшого вирішення цього питання. Адже саме великі міста здатні надати новий поштовх розвитку профтехосвіти, яка довгі роки залишалася у занепаді.
Сьогодні місто активно співпрацює з бізнесом та промисловими підприємствами, щоб модернізувати професійні заклади та створити сучасну базу для підготовки спеціалістів, особливо актуальних для повоєнного відновлення країни.
Яскравим прикладом такої співпраці є оновлене ПТУ № 2, де спільно з «ІНТЕРПАЙП НТЗ» було створено Майстерню верстатників. Це сучасний навчально-практичний центр, оснащений новітнім обладнанням. Училище також отримало ліцензії для підготовки спеціалістів за спеціальністю «Оператор верстатів з програмним керуванням».
«Це не все, що ми можемо зробити, — особливо під час повномасштабної війни. Але ми це робимо, і це дуже наочний приклад співпраці з роботодавцями. Це ситуація win-win, коли у виграші обидві сторони — і територіальна громада, і роботодавці. Ми і далі продовжуватимемо цю практику, вкладатимемо кошти у розвиток профтехосвіти», — наголосив Борис Філатов.
Місто провело повну реконструкцію майстерні — від даху до інженерних мереж. В самому приміщенні училища також відремонтували укриття, оновили санвузли та душові, відреставрували фасади та встановили нові вікна.
«Це чудовий приклад того, що ми хочемо масштабувати і надалі. Це майстерня верстатників, які є дуже затребуваною професією на ринку праці. Подібні майстерні цього року створюють ще в десяти містах по всій країні за державні гроші. Ми сподіваємося, що саме такі приклади партнерства з бізнесом далі масштабуватимуться», — зауважив заступник міністра освіти і науки України Дмитро Завгородній.
Завдяки фінансуванню від «ІНТЕРПАЙП НТЗ» для майстерні було придбано три верстати з програмним керуванням та комп’ютерне обладнання для шістнадцяти робочих місць у лабораторії.
Голова правління «ІНТЕРПАЙП НТЗ» Сергій Костенко зазначив, що програми навчання були адаптовані до потреб сучасного виробництва, а майстрів-викладачів навчили працювати з новим обладнанням. Він також висловив сподівання на прихід кваліфікованих молодих операторів до цехів підприємства.
Народний депутат Дмитро Кисилевський підкреслив, що така робота дає можливість дітям отримувати сучасну освіту безпосередньо в їхніх населених пунктах. Він зазначив, що професійно-технічна освіта має стати одним із важливих елементів цього процесу.
«Профтех — один з елементів такого маршруту. Училище має перетворитись з «вибору з безнадії» на місце, куди є конкурс на вступ через кількість охочих», – сказав він.
15-річний Антон Куцугуб прийшов навчатися до ПТУ № 2 слідами батька. Хлопець має чіткий план — згодом здобути посаду начальника цеху.
«У мене спочатку було враження, що ПТУ — не дуже сучасне місце. Потім я прийшов, а тут і ремонт, і все чистенько та гарненько. Сучасне обладнання і дуже багато ПК стоїть, сучасних теж», — каже Антон.
Нагадаємо, раніше ми писали, що у Дніпрі продовжують підготовку будинків комунальної власності до можливих відключень світла.
Фото: прес-служба міськради.
Категорія: Важливо, Влада, Новини Дніпра, Освіта, Суспільні та соціальні новини Дніпра
Позначки: Борис Філатов, Дніпро