Мертвих та хворих голубів знаходять на вулицях Дніпра містяни. Це відбувається вже близько місяця. Саме у міжсезоння починається різкий підйом захворюваності голубів. Вони не реагують на людей, ховають голову в пір’я, пізніше втрачають координацію та вивертають шию. Така поведінка голубів – симптоми різних пташиних недугів. Вони можуть бути носіями близько дев’яноста вірусів. Небезпеку для людини становлять тільки сім з них. Інші несуть загрозу для фермерських господарств. Детальніше дивіться у сюжеті журналістів “Наше місто”.
Мертвих та хворих голубів все частіше бачать на вулицях Дніпра містяни. Це відбувається більше місяця. До середини дня тіла птахів вже майже і не знайдеш – зранку порядок наводять – двірники.
Тетяна Олексіївна стежить за чистотою вулиць більше тридцяти років. Жінка розповідає, давно помітила, що саме в міжсезоння починається різкий підйом захворюваності голубів.
Вони не реагують на людей, ховають голову в пір’я, не беруть їжу, пізніше втрачають координацію та деякі з них вивертають шию.
Така поведінка – симптоми різних пташиних недугів. Голуби можуть бути носіями близько дев’яноста вірусів. Небезпеку для людини становлять тільки сім з них. Інші несуть загрозу для фермерських господарств.
Орнітолог Вероніка Конькова пояснює, частіше за все, голубів вбиває вірус Ньюкасла – в народі “вертячка”. У птаха уражається центральна нервова система, він починає крутити головою, самостійно не може їсти і помирає від виснаження. На другому місці – трихомоноз – людям він не передається, на третьому – орнітоз. Останній небезпечний і для людини.
Чисельність голубів не тільки в Дніпрі, а і у всій Україні ніхто спеціально не відстежує. У місті їх – хоч греблю гати. Голубиний осінній мор – явище сезонне і повторюється щорічно. Спеціалісти радять триматися від явно хворих птахів подалі, а повернувшись додому, обов’язково мити руки.
Категорія: Відео, Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра