Дніпро у своєму арсеналі найвизначніших пам’яток має унікальну набережну. Сьогодні це улюблене місце відпочинку містян, але ще у минулому столітті тут була промзона, пише “Наше місто”.
На початку XX століття береги Дніпра у межах Катеринослава були вкрай занедбаними: промзона, лісові склади та сміттєзвалища, та обмежений доступ до річки. Ситуація почала змінюватися лише в середині XX століття, коли влада замислилася над благоустроєм міста. Поступово, ділянка за ділянкою, берег Дніпра перетворювався на ошатну набережну. Величезний внесок у це зробив керуючий трестом «Дніпроспецбуд» Борис Мільман, під керівництвом якого в 60-70-х роках було зведено сучасну набережну від парку Шевченка до Старого мосту. Старі фото нагадують нам, як набержна Дніпра виглядала у середині минулого століття ще до реконструкції.
Найдовша у Європи
Сьогодні дніпровська набережна простягається на 23 кілометри правобережжя – від житлового масиву Парус до Південного мосту. Її вважають найдовшою в Європі. Це місце, де можна прогулятися вздовж річки, покататися на велосипеді чи самокаті, відпочити в тіні дерев або просто насолодитися краєвидами.
Нагадаємо, раніше ми писали, що у Дніпрі захід сонця зустрівся з повнею.