Site icon Наше Місто

У Дніпрі міська «Служба підтримки сім’ї» допомагає родинам під час розлучення знайти компроміс щодо виховання дитини

У Дніпрі міська «Служба підтримки сім'ї» допомагає родинам під час розлучення знайти компроміс щодо виховання дитини

У Дніпрі працює спеціальна служба, яка допомагає батькам, що розлучаються, знайти спільну мову щодо виховання дитини. Як саме вона працює, – розповість «Наше Місто» з посиланням на прес-службу міськради.

Після розлучення з чоловіком, з яким виховувала 12-річного сина Тимура, пані Марина звернулася по допомогу до міської “Служби підтримки сім’ї”. Хоча син вирішив залишитися з батьком і пані Марина не заперечувала цього рішення, судовий порядок зустрічей з дитиною було порушено. За словами пані Марини, її колишній чоловік почав активно перешкоджати їхньому спілкуванню.

«Батько транслює на дитину своє невдоволення моїм вибором. Це звісно, на мою думку, тисне на Тимура. Ми встигли відвідати кілька занять з психологом в цій службі. І я майже відразу побачила результат – дитина стала більш відкритою, йшла на контакт. Коли надійшла пропозиція відвідувати зустрічі з психологом вдвох – я та дитина, батько від цього відмовився. Гадаю тому, що він не зацікавлений в налагоджені стосунків між мною та сином. Зараз він з дитиною переїхав в Київську область і це, звісно, створило додаткові складнощі. Зараз я вирішую це питання спільно з адвокатом», – поділилась Марина Гранкіна.

Психолог міської «Служби підтримки сім’ї» Олег Прокопенко вважає, що батьки, які розлучаються, повинні усвідомлювати свою відповідальність перед дитиною і уникати завдання їй травм. За його словами, для досягнення позитивних результатів, сім’я повинна регулярно відвідувати психолога протягом декількох місяців, що включає не менше восьми сеансів.

Прокопенко наголосив на важливості врахування інтересів усіх сторін, зокрема дитини, яка повинна мати можливість спілкуватися з обома батьками. Він також зазначив, що іноді це може бути складно, оскільки дорослі можуть мати негативне ставлення одне до одного, але це необхідно подолати, намагаючись налагодити їхні стосунки хоча б у сфері взаємодії з дитиною

«За результатами зустрічей психолог формує висновок, який подається до суду під час розлучення. Ці висновки можуть стати вирішальними у справах щодо опікунства та спільного виховання. Звернутися до «Служби підтримки сім’ї» можна самостійно, за скеруванням закладів охорони здоров’я, освіти або органів місцевого самоврядування, а також за рішенням комісії з питань захисту прав дитини», – додала  Інна Копиленко, завідувачка відділенням «Служба підтримки сім’ї».

У Дніпрі з початку 2024 року послуги у відділенні «Служба підтримки сім’ї» отримали 46 сімей, в них 71 дитина. Отримати додаткові консультації можна за адресою вул. Яскрава, 41 або за номером 097-449-37-53.

Нагадаємо, раніше ми писали: Попри війну приділяємо увагу дитячому спорту: Філатов про ремонт спортшколи №2, якій місто знайшло нове приміщення.

Фото: прес-служба міськради.

Категорія: Влада, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також:

Exit mobile version