![](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/08/ptytsy-885x662.jpg)
Новокодацькому районі поруч із місцевим звалищем городяни помітили скупчення лелек. Доля кількох десятків птахів турбує дніпрян. Про це повідомляє “Наше місто”.
На думку городян, 30-40 птахам загрожує небезпека, оскільки звичної їжі для пернатих там немає. Про це на своїй фб-сторінці повідомив голова Новокодацького району Олег Денисенко:
![](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/08/453402668_1945823935915387_4106502641118326930_n-448x662.jpg)
«До мене звернулись мешканці з незвичним проханням. Ніколи не стикалися з вирішенням даних питань. Можливо у групі є фахівці? Підкажіть будь ласка шляхи вирішення даного питання?».
![](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/08/ponomarenko-voter.jpg)
Ситуацію прокоментував “НМ” Олександр Пономаренко, старший науковий співробітник природного заповідника “Дніпровсько-Орільський”.
– Це передлітне скупчення птахів, – зазначає зоолог. – Нормальне явище. Лелеки гніздяться парами, займають певну ділянку і контролюють гніздову та кормову територію. Родичів туди не пускають. Усе чітко. У цьому випадку маємо справу з передміграційним скупченням. Буває, що спостерігають по 200-300 птахів. Чому поруч зі звалищем? Лелека – зоофаг і харчується тваринами, яких може зловити. А там крім звичних ящірок і вужів маса мишоподібних гризунів. Тому захищати птахів не потрібно. Зазвичай у середині серпня лелеки почнуть відлітати на південь.
Раніше ми писали про те, де у Дніпрі можна спостерігати та годувати нутрій.
Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра
Позначки: Головне, Новини Дніпра