Site icon Наше Місто

На Дніпропетровщині відбувається масова гибель риби: причина мору

На Дніпропетровщині спостерігається масштабна загибель риби

На Дніпропетровщині спостерігається масштабна загибель риби. У різних частинах області вже тричі фіксували масовий мор. Береги водойм вкриті мертвими мальками, повітря просякнуте неприємним запахом. Вчені вважають, що причиною цього лиха стала аномальна спека та надмірна кількість водоростей у річці. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на ДніпроTV.

Незважаючи на це, люди продовжують відпочивати на берегах, як от на Монастирському острові, де пляж також усіяний мертвою рибою. Місцева мешканка Наталія висловила занепокоєння через неприємний запах.

Через аномальну спеку вода у водоймах значно прогрілася, що спричинило різке зниження рівня кисню. Цей фактор, у свою чергу, став причиною масової загибелі риби та прискорення процесів розкладу органічних і хімічних речовин у воді.

«В мулі водойми є всілякі рештки, які при підвищенні температури води гниють, і цей процес гниття супроводжується окисленням. При окисленні також споживається кисень із води», – розповідає заступник начальника відділу іхтіології управління державного агентства рибного господарства України – Валерій Донченко.

Риби шукають кисень і наближаються до берега.

«Риба намагається підходити на мілководдя, там, де більше кисню, де можна подихати. І в якийсь не дуже гарний момент шар верхньої води може здуватися, і підходить до мілководдя холодна та майже отруєна вода без кисню», – зазначив завідувач кафедри водних біоресурсів та аквакультури ДДАЕУ, доктор біологічних наук – Роман Новіцький.

Гине риба і у водоростях, у першу чергу це мальки. Науковці б’ють на сполох, ситуація може погіршитись.

На Дніпропетровщині з початку літа зафіксовано кілька випадків масової загибелі риби. Мова йде про майже 40 тисяч прісноводних.

«Збитки, що підраховані, становлять поки близько 65,5 мільйонів гривень. Ці збитки нанесені рибному господарству України. Справа в тому, що при підрахунках збитків сюди входять і репродуктивні властивості цієї риби, властивості репродуктивної риби, яка годується цією тюлькою, бичком», – заступник начальника відділу іхтіології управління державного агентства рибного господарства України – Валерій Донченко.

Замор риби пов’язують і з обмілінням Каховського водосховища. Наслідки екокатастрофи після підриву окупантами ГЕС, ми будемо відчувати не один рік.

Раніше ми писали, рибалка в серпні в Україні: яку рибу можна ловити, а яку – категорично заборонено.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також:

Exit mobile version