Через війну в Україні багато громадян втрачають документи на нерухомість. Юристи «Юридичного порадника для ВПО» надали рекомендації щодо відновлення таких документів, якщо вони не внесені до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, – пише «Наше Місто» з посиланням на Дзеркало Тижня.
Для відновлення документів на майно, відомості про яке не внесені до Реєстру речових прав, є два дієві способи.
Адміністративний спосіб
Якщо втрачено або пошкоджено свідоцтво про право власності на нерухоме майно, видане органом місцевого самоврядування або місцевою адміністрацією, або державний акт на право власності на земельну ділянку, необхідно звернутися до державного реєстратора в ЦНАП за місцем знаходження майна або до нотаріуса, який посвідчував відповідний договір (дарування, купівлі-продажу або інший договір про відчуження майна) чи видавав свідоцтво про право на спадщину.
Судовий спосіб
Якщо немає можливості отримати дублікат втрачених або пошкоджених документів, необхідно звертатися до суду. Це може бути заява про:
- Визнання права власності на майно
- Усунення перешкод у здійсненні права власності шляхом витребування правовстановлюючих документів на майно
- Витребування майна з чужого незаконного володіння
- Встановлення юридичного факту володіння об’єктом нерухомого майна на праві приватної власності
Після отримання позитивного рішення суду та набрання ним законної сили, потрібно звернутися до державного реєстратора (в т.ч. через ЦНАП) для реєстрації права власності на своє нерухоме майно.
Нагадаємо, раніше ми писали: Податок на нерухомість в Україні: експерт пояснив, хто і скільки має заплатити у 2024 році (відео).
Читайте також: Державний реєстр прав на нерухоме майно: як внести дані, скільки це коштує та які документи необхідні.
Фото: з відкритих джерел.
Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна
Позначки: Нерухомість