Site icon Наше Місто

Горіховий Спас 2024: що потрібно освятити в церкві та які є заборони

Ореховый Спас 2024: что нужно освятить в церкви и какие есть запреты

В Україні протягом літа віруючі відзначають три Спаси: Медовий, Яблучний та Горіховий. Кожен з них має свої унікальні традиції та особливості. Останній Спас, Горіховий, припадає на день вшанування у православній церкві перенесення Нерукотворного образу Спасителя. Ця подія вважається однією з найважливіших у релігійному календарі, пише «наше місто».

16 серпня українські православні, які прийняли новоюліанський календар у 2023 році, вперше відзначатимуть Горіховий Спас.

Свято традиційно зустрічають після закінчення Успенського посту (14 серпня) та Успіння Пресвятої Богородиці (15 серпня).

Що можна робити

У цей день віряни не лише відвідують святкову службу в церкві, а й освячують дари природи та плоди праці: квіти, овочі, фрукти, випічку, хліб, мед і, звичайно ж, горіхи.

Цікавою традицією Горіхового Спасу є ворожіння на горіхах. Вважається, що перший зірваний горіх може провіщати майбутнє:

Окрім ворожіння, Горіховий Спас багатий на інші цікаві традиції та обряди.

За давньою традицією на Третій Спас печуть хліб, різні пироги, пиріжки та іншу випічку. Головна умова — борошно має бути виключно з нового врожаю.

Що не можна робити на Горіховий Спас

Звичайно, свято має не лише добрі традиції, а й суворі заборони, порушення яких буде вважатися гріхом. На Горіховий Спас категорично не можна:

Раніше ми писали, найбільший в Україні басейн під відкритим небом з’явився поряд з Дніпром: які ціни.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також:

Exit mobile version