У Дніпрі підбили підсумки НМТ-2024. В управлінні освіти кажуть про гідні результати – 77 випускників отримали по 200 балів. Найпопулярніша – англійська мова. Журналісти “Наше місто” поспілкувались з талановитими учнями та дізнались, як отримати найвищий бал.
У 2024 році у Дніпрі свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти отримали 5182 випускники 11-х класів. Серед них 326 учнів отримали золоту медаль. Срібну – 105 випускників.
-Найбільше учнів з 200 балами у Дніпровському науковому ліцеї інформаційних технологій – 14 випускників, фінансово-економічному ліцеї наукового спрямування при Університеті митної справи та фінансів – 6 випускників, Дніпровському ліцеї № 12 – 5. Пишаємось нашими розумниками, – сказала Олена Сокур, заступниця начальника відділу освітньої діяльності управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради.
Є заклади, які щорічно показують високі результати. Серед них – Ліцей інформаційних технологій.
– П’ять випускників, які навчаються в ліцеях №23, №28, 99 та ЛІТ, набрали по 200 балів з двох предметів. Випускник НВК №99 отримав по 200 балів з трьох предметів. Загалом, 36 закладів ЗСО мають хоча б одного випускника, який набрав 200 балів на НМТ.
Учениця дніпровського ліцею Софія Головко набрала 800 балів на НМТ
Максимально можливі бали з усіх чотирьох предметів показала випускниця Дніпровського ліцею №111 Софія Головко.
Вона проходила тестування з української мови, математики, історії України та української літератури.
-Я почала готуватися з вересня минулого року. Мала на меті набрати не менше 180 балів з кожного предмету. Не прагнула набрати 200 з усіх предметів, зізнається Софія. – Після складання тестів я побачила цифри на екрані. Поряд була інструкторка, яка сказала, що у мене найвищій бал з математики. Всі результати я записала на папірець.
Софія зізнається, що не відразу усвідомила, що має найвищі бали з усіх предметів.
– Коли вже йшла до особистих речей, зрозуміла, що маю 200 балів з усіх предметів. Тоді я розплакалася, – пригадує дівчина. – Моя мама була в шоці, коли побачила, що я вийшла з екзамену заплакана. Вона не думала, що дитина, яка отримала 200 балів зі всіх предметів, може вийти з екзамену у сльозах.
В ліцеї також пишаються своєю ученицею.
– Коли я дізналася, що Софія набрала по 200 балів з усіх предметів, це був такий приємний шок. Пишаюся нею, – сказала вчитель української мови та літератури Олександра Сало. – А щодо підготовки, у нашій школі було організовано курси, діти відвідували їх поза уроками, це безкоштовно.
Софія планує вступити в Києво-Могилянську академію на спеціальність “українська філологія”.
-Я дуже люблю українську мову. З дитинства розуміла, що мені подобається читати книжки саме українською, – пригадує дівчина. – Коли почалось повномасштабне вторгнення, я повністю перейшла на українську мову. Вже понад два роки не спілкуюся російською. В мене прокинувся інтерес і до української літератури, це мені близько і я хочу з цим пов’язати своє життя.
Іван Балашов майже місяць не знав, що отримав на НМТ 200 балів з двох предметів
Іван Балашов – випускник ліцею інформаційних технологій. Хлопець показав високі результати на НМТ. Випускник каже, що почав готуватися за півтора місяці до самого іспиту. Старанно повторював історію, бо інші предмети знав на відмінно.
-Я складав НМТ 10 червня. Результати дають відразу. Але я не зрозумів, які бали отримав. Справа у тім, що на моніторі була не кількість отриманих балів, а таблиця, на якій були дані про правильні відповіді. Тому я майже місяць не знав, як склав НМТ, – зізнається Іван.
Результати стали відомі другого липня. Іван отримав по 200 балів з математики і з фізики. З історії – 197 балів. А з української мови – 183 бали.
-Мій батько хвилювався. Коли я сказав, що не знаю свого результату, він чи не кожен день пропонував зайти на сайт і перевірити наявність виставлених балів. А коли настав той день, що я дізнався результати, він зітхнув з полегшенням, – пояснив Іван.
-Про 200 балів я дізналася вчора. Хоча здогадувалася, що фізика та математика дуже добре, – сказала мама випускника Галина Балашова. – Нам з батьком дуже пощастило, що ми маємо такого сина. Він – учасник олімпіад. Брав перші місця з фізики та математики, отримав золоту медаль. Ми були впевнені у своїй дитині, знали, що в нього є знання, щоб скласти іспити саме так. Я довіряю викладачам ліцею інформаційних технологій, де дають дітям якісні знання. Тому я була спокійна за сина.
Галина – інженер. Жінка каже, що коли вона вчилася в школі, то так само брала участь в олімпіадах з фізики, посідала призові місця. Їй це було дуже цікаво. А коли народився Іван, матуся намагалася передати йому свої знання. Розповідала все доступною мовою, в ігровій формі.
-Ваня змалечку цікавився науками, хотів дізнатися щось таке, чого не знають інші діти. Для нього це, немов спорт. Вирішувати задачі з першого разу не виходить, він намагається ще і ще. І коли розв’язує задачу, то отримує дофамін. Це зятягує. Він хоче вирішувати нові і нові завдання.
Іван планує стати студентом Київського національного університету, вступатиме на математичний факультет.
Роман Горбенко по 10 годин на день готувався до НМТ
Випускник НВК №99 Роман Горбенко отримав високі тестові бали з чотирьох предметів. Математика та історія України – по 200 балів, українська мова – 91 бал, англійська мова – 170.
-Коли я побачив, що у мене 200 балів, це була неймовірна гордість за себе. Мене навіть екзаменатори вітали та дуже раділи за мене. Це були неймовірні емоції, я навіть не міг повірити в це, – зізнається Роман.
Першою розділила радість з Романом його мама Юлія. Вона зустрічала сина біля школи, коли він склав НМТ. Хотіла підтримати.
– Я була впевнена, що у нього буде високий результат. Він добре навчався з першого класу. Йому було цікаво розвиватися у різних напрямах. Хоча більше подобаються точні науки. Роман дуже самостійний. Це зовсім інше покоління. Ми з татом пишаємося, що у нас такий син, який прямує до своєї мети.
Роман зізнається, що шлях до омріяних балів був непростим. Весь навчальний рік – з вересня по кінець травня він щодня приділяв до 10 годин свого часу підготовці до НМТ.
-Я займався самостійно та з декількома репетиторами. Особливо хочу подякувати вчительці математики з моєї школи, яка зробила великий внесок у мій результат, – сказав Роман. – Також значну підтримку я відчував з боку моїх батьків та друзів.
Також велике значення має генетика, вважає мама випускника. Адже і батьки також відмінно вчилися та прищепили синові любов до знань.
-Він почав читати у шість років. Дуже багато читав книжок, саме художньої літератури. Стільки не кожен дорослий читає. До школи пішов підготовленим. Також у дитинстві Роман багато малював, відвідував різні студії. Це хобі у нього залишилось і досі, – каже Юлія. – У нас є ще й молодша донечка, вона цьогоріч піде до першого класу. Це кмітлива, в’юнка дівчинка. Сподіваємось, що вона також гарно вчитиметься. Хоча діти зовсім різні.
До того ж Роман поєднував роботу з навчанням. Адже викладав математику в онлайн-школі, бо дуже розуміється в ній.
-Хочу вступати в КПІ Сікорського на “інженерію програмного забезпечення”. Вона дуже затребувана у наш час та цікава для мене. Я цікавлюся ІТ з самого дитинства, проходжу різні онлайн- курси тощо.
200 балів з математики стали сюрпризом для Дар’ї Сосницької
Випускниця ФЕЛ Дар’я Сосницька отримала максимальну кількість балів з математики. Дівчина каже, що це стало для неї приємною несподіванкою.
– Звісно, готувалася, витратила на це багато часу. Але щодо математики я не сподівалась на вищий бал. Була надія отримати високі бали з української мови, англійської, історії, але не з математики. – Готувалася я самостійно та з вчителями на уроках. На щастя, ми вчилися офлайн, тому було більше можливостей для підготовки. Навчання не припинялось навіть під час тривог. Ми займалися в підвалах, там є облаштовані місця з дошками. Ми також вирішували роздруковані тести. А ближче до іспиту навіть готувались на перервах з однокласниками, вирішували завдання.
І ці старання не були марними – випускниця отримала високі бали. З математики – 200 балів, з української мови – 196, з історії – 194, з англійської – 173.
Дар’я захоплюється мовами, подобається також вивчати математику. Всі одинадцять років вчилася на відмінно. Отримала золоту медаль. Брала участь у олімпіадах з різних предметів, написала наукову роботу з економіки, брала участь в МАН.
-Я вже визначилася зі спеціальністю, хочу займатися економікою підприємств. Навчальний заклад ще обираю, маю декілька варіантів, – сказала дівчина.
Але не навчанням єдиним. Дар’я також є членкинею Молодіжної ради Дніпра, займається волонтерською діяльністю. Це і марафони, присвячені нашим захисникам, і різноманітні збори, і зустрічі з військовими.
У фінансово економічному ліцеї, де навчається Дар’я, цього року 58 випускників. Серед них – 6 золотих медалістів та 200-бальників.
-У цьому році ми маємо потужний результат нашої освітньої діяльності, – сказала директор ФЕЛ наукового спрямування при Університеті митної справи та фінансів Дар’я Новохатна. – Це системна цілеспрямована робота. У вересні ми зустріли учнів після дистанційки. Провели діагностичні роботи і були шоковані результатами. Тому кожен вчитель склав свою програму надолуження освітніх втрат. Її було успішно реалізовано, якість навчання з кожного предмету підвищилася. У березні ми провели своє, пробне НМТ. Але результати були не ідеальними. Залишилося три місяці і ми плідно працювали в цьому напрямку. І сьогодні ми маємо гарні результати.
Зігдно з результатами НМТ, п’ятеро учнів ліцею отримали по 200 балів з англійської мови.
-Готуючись до НМТ з англійської мови, ми багато уваги приділяли читанню. Аналізували тексти. Розв’язували тести на час, щоб діти напрацьовували таймінг, щоб вчасно все виконувати, – сказала вчитель англійської мови Ганна Мельник. – Раджу дітям вірити в себе. Пам’ятати, що це тільки екзамен, певний етап у житті і досвід. Але, якщо ти хочеш досягти успіху, треба ставити перед собою мету і йти до неї.
Фото Володимира Федорищева.
Категорія: Інтерв'ю, Новини Дніпра, Освіта, Тема дня
Позначки: Головне, Школи Дніпра