![Гліб Пронін набрав найвищі бали з трьох предметів НМТ - Наше Місто](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-10_13-34-38-2-959x662.jpg)
Гліб Пронін розпочав свою підготовку до іспитів ще в 10 класі. За ціль він поставив собі високі бали та вступ до університету. Наполегливість і цілеспрямованість дали результат: випускник “Навчально-виховного комплексу №99” Дніпровської міської ради набрав 200 балів з трьох предметів НМТ. На максимальний рівень не піддалась виключно англійська, де він допустився тільки однієї помилки. Як вдалося досягти таких високих результатів, Гліб розповів журналістам «Наше місто».
![Гліб Пронін набрав найвищі бали з трьох предметів НМТ - Наше Місто](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-10_13-34-37-2-502x662.jpg)
![](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-10_13-34-38-3-535x662.jpg)
Хлопець готувався до тестів самостійно, тренуючи себе онлайн вправами та посібниками. Його активно підтримували батьки, навіть маленький братик. Спеціально для поглиблення підготовки з десятого класу перевівся на дистанційну форму навчання. За словами Гліба, вчителі з розумінням ставилися до такої активної підготовки і не завалювали його домашніми завданнями. Для школяра сумлінна підготовка стала етапом дорослішання:
“Я не пішов на курси, тому у мене не було жорстких обмежень, коли що робити, весь вільний від хобі час приділяв підготовці. Активно підтримувала мене рідня. Вони купляли посібники, заспокоювали у стресові моменти. Я дуже їм за це вдячний, навіть молодшому брату, який підштовхував мене, коли сил взагалі не залишалося”.
Про активність хлопця розповідає і директор НВК №99 Володимир Гончаров:
“Він прийшов до нас, як переможець олімпіади з інформатики, і після наполегливої роботи ми маємо такий гарний результат. Це рекорд для нашого закладу, найвищий бал одразу з трьох предметів. Мені навіть телефонував директор гімназії №80, де Гліб навчався до цього. Вітали один одного, дякували за такого талановитого учня”.
![Гліб Пронін набрав найвищі бали з трьох предметів НМТ - Наше Місто](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-10_13-34-37-493x662.jpg)
![](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-10_13-34-39-2-463x662.jpg)
Четвертим предметом хлопець обрав англійську мову. Для нього це був не найлегший варіант, проте Гліб зауважує — без іноземної зараз ніяк, вона стає все більш вживаною у професійних колах. Хоча кар’єру за кордоном абітурієнт навіть не планує. Не зважаючи на можливість виїхати, Гліб точно вирішив залишатися у рідному місті.
Останній тиждень перед НМТ був для Гліба дуже нервовим. Підготовка до іспиту влаштовувала хлопцю справжні емоційні гойдалки. З пантелику збивали злиті в мережу приклади тестів минулих сесій:
“Я виконував їх кожен день, і кожен раз було по-різному. В один день впевнений у собі, в інший — робив помилку і починав нервувати, така собі міні-істерика, накручував себе. Дуже важко було заснути перед НМТ, а правила продовжував повторювати навіть дорогою до іспиту”.
Хвилювання та сумніви залишили хлопця вже за екзаменаційним столом.
Гліб поділився з майбутніми випускниками власною стратегією написання тесту. Дуже важливо правильно розподіляти час. Саме він приділив більше уваги математиці, хоча і був впевнений у ній на всі сто відсотків. Уважно перевіряв свої відповіді перед здачею. Як би це не звучало банально, але краще покладатися на власні знання.
“Була перерва, ми між собою перемовлялися, і було лячно, коли в тебе не збігалася відповідь, але я був впевнений у своїх результатах”, – розповідає про свої враження від іспиту Гліб. Про прикру помилку з англійської він не дуже хоче згадувати, проте наголошує, що високі бали отримав завдяки плідній підготовці та стратегії.
Зараз хлопець активно займається абітурієнтською роботою. З місцем навчання визначився вже давно. Гліб буде вступати до Дніпровської політехніки на спеціальність кібербезпека. На його думку, в епоху інформаційних війн та нових технологій, безпека в мережі дуже важлива, тож цей напрямок буде надалі розвиватися.
![Гліб Пронін набрав найвищі бали з трьох предметів НМТ - Наше Місто](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-10_13-34-39-512x662.jpg)
“Я вірю, що ця війна скоро закінчиться, а ось кібервійни були й будуть. Для мене це важливо – залишитися у Дніпрі та захищати кіберкордони нашої держави”, – вже зовсім по-дорослому говорить хлопець.
Читайте також: Як отримати 200 балів на НМТ бодай з одного предмета: історії випускників з Дніпра.
З Глібом спілкувався Олександр Гладуш.
Фото з архіву родини Проніних.
Категорія: Новини Дніпра, Освіта, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня
Позначки: вища освіта, Головне, Школи Дніпра