Skip to content

У Дніпрі серед житлової забудови виявили унікальний старовинний паровоз

У Дніпрі серед житлової забудови виявили унікальний старовинний паровоз

У щільно забудованих житлових кварталах Дніпра знайшли дивовижний екземпляр, що привертає увагу любителів техніки. Світлинами старовинного паровоза поділилися у фейсбук-спільноті Катеринослав-Дніпропетровськ-Дніпро/історія міста, – пише «Наше Місто».

Паровози завжди викликали захоплення, але, на жаль, за часи незалежності України, багато залізничних старожитностей було вивезено з Дніпра та області. Нещодавно в одній із популярних дніпровських груп у соцмережах з’явилася інформація про нову знахідку — це один старовинний паровоз.

Хоча цей паровоз не є точною копією справжнього та не діє як парова машина, він викликає подив і захоплення у всіх, хто його бачить. Світлинами екземпляра поділився Сергій Булавенко.

«Цікаве. Наш паровоз, лети, а де ж зупинка? Це твір між зупинками трамвая старої вулиці, впізнаєте локацію?», – написав чоловік.

У Дніпрі серед житлової забудови виявили унікальний старовинний паровоз

Журналісти міського сайту Дніпра зв’язалися з Сергієм, і він уточнив, що паровоз знаходиться по вулиці Робоча.

«Паровозик стоїть на вул. Робоча, 17-23, трохи вище дев’ятиповерхівки, де раніше був магазин транспортної книги. Це історичне місце, раніше тут був проїзд до вул. Робітнича, вище вул. Порохової. На фрагменті карти 1929 року видно ці проїзди, які зараз вже зникли. Золотих рук майстер створив цей паровозик, і йому б стояти на місці, де більше дітвори», – каже чоловік.

Цей незвичайний паровоз став ще однією цікавинкою Дніпра, додаючи унікальність та історичну цінність місту.

Нагадаємо, раніше ми писали: Подорож у часі: як виглядала дніпровська дитяча залізниця 70 років тому.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Унікальний Дніпро, Фотогалерея

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: