Проєкти Благодійного фонду «МХП – Громаді» та міжнародної компанії МХП здобули перемогу в Національному конкурсі «Благодійна Україна-2023». Загалом на конкурс подали понад 1600 заявок з усієї України. Усього номінацій було 26. У двох з них перемогу отримав проєкт з відновлення 5 музеїв, який торік реалізував Благодійний фонд «МХП – Громаді» (номінація «Доброчинність у культурі та мистецтві»), та програма підтримки військових та ветеранів «МХП Поруч» (номінація «Благодійність великого бізнесу»).
Організатори відзначили комплексний та системний підхід міжнародної компанії МХП у питанні реінтеграції ветеранів. У межах програми понад рік у компанії працює Центр із взаємодії з військовими та ветеранами, координатори якого забезпечують для військових, ветеранів та їхніх родин індивідуальний супровід та комплексну підтримку. Також для цілодобової підтримки ветеранів створено телеграм-канал та гарячу лінію, куди звертаються працівники та жителі громад, де присутні підприємства МХП. Також у фокусі програми – сприяння розвитку ветеранських просторів та комʼюніті, підтримка підприємництва в громадах та ветеранських заходів, які допомагають реінтеграції ветеранів.
«У межах «МХП Поруч» підтримуємо і військових, і ветеранів, і жителів громад, де присутні підприємства компанії. Й уже зараз стає очевидним, наскільки розвиток адаптивного спорту в громадах, розбудова ветеранських просторів, підтримка підприємництва серед ветеранів та їхніх родин — усе це має сенс, адже сприяє реінтеграції та реадаптації наших захисників», — каже Павло Мороз, директор департаменту корпоративної соціальної відповідальності МХП.
Проєкт-переможець Фонду – «Збереження культурної спадщини», переміг у номінації «Доброчинність у культурі та мистецтві». Мета ініціативи – підтримати українські музеї під час війни.
Завдяки цьому проєкту пʼять локальних музеїв – Трипільської культури, видатних українців Василя Стуса, Василя Симоненка, Миколи Леонтовича та В’ячеслава Чорновола, оновили вхідні групи, експонати та придбали необхідну техніку для залучення туристів.
«Фонд підтримує українські локальні музеї, бо вони відіграють ключову роль у фіксації історії, визначальних постатей, цінних артефактів та творів мистецтва. Сьогодні, у час повномасштабної війни, коли ворог намагається нам зламати, ми маємо зберегти цей культурний фундамент, що є основою національної нашої ідентичності», – додає Олександр Пахолюк, директор Благодійного фонду «МХП – Громаді».
Загалом, за словами організаторів конкурсу, практично всі проєкти, які цього року було подано на конкурс пов’язані з турботою та піклуванням про тих, хто захищає, і тими, кого захищають.
«Ми побачили не лише важливу роботу, а й великі серця переможців за цими проєктами. Дякуємо вам, благодійники, за вашу роботу, позицію, незламність, що робите неможливе в страшних умовах сучасної війни», – наголошують в оргкомітеті конкурсу.
Перелік усіх переможців національного конкурсу конкурсі «Благодійна Україна-2023» тут, а також дивіться відеозапис церемонії.