Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Знають місто як свої п’ять пальців: секрети роботи водія тролейбуса у Дніпрі

Супрун Юлія

водій тролейбуса Данила Багорко

Робота водія тролейбуса – це не просто керування великим транспортним засобом. Це відповідальність за життя людей, вміння орієнтуватися у складних дорожніх ситуаціях, а також можливість щодня знайомитися з цікавими людьми та містом. Так вважає дніпрянин Віктор Єфремов, який вже понад два десятиріччя працює водієм тролейбусу у Дніпрі. Про це пише “Наше місто”. 

водій тролейбуса у Дніпрі
Віктор Єфремов понад 20 років за кермом. Фото: Валерій Кравченко

Віктор прийшов у тролейбусне депо відразу після закінчення школи, закінчив курси водіїв, отримав роботу і незабаром зрозумів, що вона найкраща.

Сьогодні він працює на сучасній моделі тролейбусу з автономним ходом та може із заплющеними очима впізнати маршрути, на яких йому довелося працювати. Зараз Віктора Єфремова найчастіше можна зустріти за кермом тролейбуса на маршруті №1. 

Без тролейбусу у Дніпрі неможливо. Моя задача – безпечно відвезти пасажирів. Я люблю свою роботу – у мене немає жодного приводу її змінити, – каже Віктор Єфремов. 

Робоче місце водія тролейбусу
Робоче місце водія. Фото: Валерій Кравченко

А його 25-річний колега Данила Багорко лише починає будувати свою кар’єру на електротранспорті. Він має дві вищі освіти, але працює водієм тролейбусу на маршруті №12. 

Данила Багорко має дві вищі освіти. Фото: Володимир Федоришев

Він міг бути агрономом чи маркетологом, але замість цього обрав курси водіїв тролейбуса. Навчання безкоштовне, платять стипендію, а по закінченню забезпечують роботою.

Коли я навчався, то курси були ще піврічні. Якщо навчитися відчувати тролейбус та приймати його габарити, то все не так вже й складно. Головне освоїти контактну мережу. Це складніше, адже треба запам’ятати, що куди веде, як проїхати під струмом чи без струму. Є важливі нюанси, – розповідає Данила Багорко.

Він вважає свою роботу цікавою, за кермом не сумує, тому робоча зміна минає швидко.

Переваги роботи водієм тролейбусу

1. Відчуття важливості та корисності

Водії тролейбусів виконують важливу соціальну місію – вони перевозять людей до роботи, навчання, до магазинів та лікарень. Їх робота робить життя містян більш комфортним та зручним.

2. Різноманітність робочого дня

Кожен день на роботі водія тролейбуса неповторний. Він ніколи не знає, з якими пасажирами йому доведеться зустрітися, що трапиться на маршруті, яка буде погода. Це робить роботу не нудною та динамічною.

3. Спілкування з людьми

Водії тролейбусів щодня спілкуються з десятками, а то й сотнями людей. Вони знають багато цікавих історій, вміють знаходити спільну мову з людьми різного віку та професій.

4. Можливість побачити місто з іншого ракурсу

Водії тролейбусів знають місто як свої п’ять пальців. Вони бачать його зранку, коли воно тільки прокидається, вдень, коли воно вирує життям, і ввечері, коли воно засинає.

Звичайно, робота водія тролейбуса не позбавлена ​​мінусів. Під час війни у них складний графік роботи, бувають складні дорожні умови, а також постійно необхідно бути уважним та зосередженим.

Але, незважаючи на це, багато водіїв тролейбусів у Дніпрі щиро люблять свою роботу і не уявляють собі життя без неї.

тролейбус у Дніпрі

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Дніпрі показали взірцевого водія тролейбусу.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня, Транспорт в Дніпрі

Позначки: , , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: