Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ «Чи бачать небеса котів»: як в одній книзі письменники з Дніпра та всієї країни розповіли про війну, життя, ЛГБТ та смерть

Дарина Сухоніс

«Чи бачать небеса котів»: як в одній книзі письменники з Дніпра та всієї країни розповіли про війну, життя, ЛГБТ та смерть

36 авторів об’єднались, аби розповісти історію 36 квартир одного будинку, в який влучила російська ракета. 36 родин, і безліч нездійснених надій, загублених доль, страчених життів. 36 авторів розповідають про будинок, подібних до якого так багато в усій Україні. Це — Реквієм по всіх, кого торкнулася війна. Серед авторів та упорядників – дніпровські письменники, пише «Наше Місто».

Ідея колективної повісті виникла в авторів Еліни Заржицької та Ольги Полевіної після трагедії у 118 будинку у Дніпрі, коли ракета рф зруйнувала стільки квартир і вбила десятки людей.

«В цей день я дізналася, що у моєї колежанки, з якою я працювала багато років, у неї загинули син і невістка. Вони в той день привезли до неї 4-річну дитину, її онучку. Її батьків так і не знайшли», – ділиться письменниця Еліна Заржицька.

Дніпровський письменник та журналіст Фідель Сухоніс розповів тут історію досить нетипову, але не менш важливу сьогодні: про представників ЛГБТК-спільноти.

Книга не випадково має таку назву і обкладинку. Адже тут про біль не лише людей, але і тварин. В кожній квартирі з оповідання є коти чи собаки. Пан Фідель зазначає, що його особливо захоплюють люди які рятують тварин. У автора теж є коти: Маруся, Муся та Мотя.

У пані Еліни син пішов служити добровольцем, а його киця Мяута тепер живе у письменниці вдома. Кішка спочатку через тугу захворіла, перенесла декілька операцій, але зараз з нею все добре. Але, на жаль, при підготовці сюжету стало відомо, що син пані Еліни Ігор загинув на Донецькому напрямку, захищаючи нашу країну. Висловлюємо щирі співчуття родині.

Детальніше про книгу «Чи бачать небеса котів» – у нашому сюжеті.

Нагадаємо, раніше ми писали: Дружина загиблого Героя з Дніпра зробила фотосесію на першу річницю їхнього весілля.

Читайте також: Дніпровський письменник презентував книгу про захисників Маріуполя.

Категорія: Відео, Війна, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: