Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Прати треба вночі: експерт з Дніпра пояснив, чому графіки відключення важливі і їх неможливо уникнути

Дарина Сухоніс

З початком масованих російських ракетних обстрілів енергетичної інфраструктури українцям довелося зіткнутися з відключенням світла. Чому вони важливі і їх неможливо уникнути, дивіться у сюжеті «Наше Місто».

Є аварійні та стабілізаційні графікі відключення. Аварійні – це екстрені знеструмлення, які відбуваються без попередження. Вони застосовуються тоді, коли виникає потреба збалансувати енергосистему понад той ліміт, який закладений в графіках стабілізаційних відключень.

Стабілізаційні або графіки погодинних відключень — це планові знеструмлення, які відбуваються в межах завчасно визначеного ліміту обмежень для кожної області чи міста. Ці відключення теж ініціюються НЕК “Укренерго”, але вони більш прогнозовані і дозволяють операторам системи розподілу рівномірно “розкидати” обмеження між різними групами споживачів.

«На жаль, ще багато хто не розуміє весь масштаб проблеми. Бо якщо ми не будемо заощаджувати, то взагалі залишимося без електроенергії», – впевнений директор ВСП «Фаховий коледж електрифікації ДДАЕУ» Микола Цоколенко.

Повністю уникнути відключень світла, на жаль, найближчим часом не вдасться — надто великих руйнувань зазнала енергосистема України від ракетних ударів росії.  Фахівці радять планувати свій побут так, щоб за можливості вночі використовувати пральні машинки або якісь інші побутові прилади.

«Це вигідно і для енергосистеми, і для споживачів, бо вартість електроенергії по нічному тарифу значно менша, ніж по денному. Тому я закликаю виконувати ці рекомендації», – говорить він.

Особливо важливими стабілізаційні відключення є для виробництва. Але не забуваймо головне – люди сьогодні ризикують життям, аби відновити енергетичну інфраструктуру.

Нагадаємо, раніше ми писали, у яких випадках українців можуть покарати за генератори.

Категорія: Відео, Війна, Новини Дніпра

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: