Skip to content

Як економити електроенергію, не відмовляючись від холодильника: дієві поради

Як економити електрику

Холодильник – незамінний помічник на кухні. Проте за зручність доводиться платити: він є одним з найенергоємніших побутових приладів. Працюючи цілодобово, холодильник може змагатися за кількістю спожитих кіловатів навіть з телевізором і обігрівачем. Але мінімізувати енерговитрати можна. Як це зробити – читайте в матеріалі «Наше місто».

Що впливає на роботу холодильника

Що вищий градус у кімнаті, де стоїть холодильне обладнання, — то більша різниця між температурою всередині та зовні та більше енергоспоживання. Головна причина — робота компресора: що вища температура в кімнаті, то частіше вмикатиметься ця установка, щоб охолоджувати продукти.

Наприклад, за температури повітря в приміщенні від 30 градусів тепла, обладнання споживатиме набагато більше електрики, ніж у звичайних температурних умовах. Скільки енергії в такому разі споживає холодильник, можна буде дізнатися з платежів за комуналку.

Класи енергоспоживання мають значення

Холодильники поділяються на класи, які визначаються залежно від того, скільки електрики споживає холодильник. Найвищим серед них вважається «А+++». Устаткування, що має це позначення у своїх технічних характеристиках, можна назвати гранично економним. Усі інші класи та їхні особливості найкраще представити у вигляді таблиці:

Що можна зробити для економії рахунків за електрику

Потрібно уникати відкривання дверцят холодильника без необхідності. Взяти за звичку відчиняти холодильну камеру тільки тоді, коли потрібно взяти або покласти продукти.

Ніколи не класти в холодильник гарячі або теплі страви. Це порушує роботу конденсатора, є вірогідність передчасно вивести з ладу обладнання.

Вкрай не рекомендується зберігати в холодильній камері відкриті рідини (не накриті кришкою). Це збільшує вологість і несприятливо позначається на роботі обладнання.

Не варто виставляти на регуляторі температури мінімальні показники. Краще вибрати щось середнє. Від цього може залежати витрата електроенергії.

Холодильник, залежно від класу та умов експлуатації, може витрачати на рік від 210 до 470 КВт/год. За добу сумарний показник дорівнює від 570 Вт до 1,28 КВт/год. У той же час, як з’ясувалось, можна знизити енергоспоживання холодильника, як мінімум, на 15-20%.

Фото з відкритих джерел.

Читайте також: Вимкнення бойлера на ніч: чи допоможе це менше платити за світло.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: