Skip to content

У Дніпрі більше 4 тисяч студентів Університету третього віку опанували смартфони

Більше 4 тисяч людей елегантного віку вже опанували відеодзвінки, оплату комуналки та навіть монтаж відео. Цьому вони навчилися на заняттях з основ роботи зі смартфонами, які проходять в Університеті третього віку. Одне з таких занять відвідав сьогодні черговий по місту, директор департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міськради Артем Нідєлько, повідомляє «Наше Місто».

Артем Нідєлько долучився до лекції

«Заняття зі смартфонами та комп’ютерами у нас користуються неабиякою популярністю, тож запис у групи закривається дуже швидко. В сучасному світі всі повинні розбиратися в технологіях і ми допомагаємо у цьому людям елегантного віку. Багато хто з них має дітей та онуків, але вони не завжди мають час та знають як краще пояснити якусь дію в телефоні. Наші викладачі ж всі чітко розказують та показують», – зазначає директор департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики ДМР Артем Нідєлько.

Пані Тамара раніше ходила зі стареньким телефоном, але півроку тому довелося опановувати новий ґаджет. Жінка говорить, що спочатку навіть боялась тримати телефон в руках, адже він великий і взагалі без кнопок, але з часом трохи звикла.

Пані Тамара в захваті від нових знань і можливостей

«Півроку тому на свій день народження я отримую посилку від сина, який зараз воює на сході. Дивлюся а там дорогущий телефон. Коли говорила з сином, то він сказав: «Мама, ти розберешся, я в тебе вірю». І я зрозуміла, що не можу підвести сина. Почала питати в людей, у молоді, а потом дізналася, що у міськраді є такі курси. Записалася і вирішила досконально цей телефон освоїти. Вже спілкувалася з сином по відеозв’язку і радію, що можу його побачити завдяки телефону», – говорить учасниця УТВ Тамара Олефірова.

У планах пані Тамари розібратися як створювати акаунти, як працюють програми, як робити фото та відео, як відправляти їх закордон.

«Я коли дізналася, що в міськраді є така програма, то була вражена. Адже в стані війни міська влада так багато робить для людей: і програми вивчення англійської мови, і заняття на смартфонах, і купа різних програм. Тому закликаю всіх не сидіти вдома», –  розповідає учасниця УТВ Тамара Олефірова.

На заняттях учасників УТВ навчають азам роботи зі смартфонами, а саме як включити телефон, запустити програму, далі вже як робити фото. На складнішому рівні вивчають як сплачувати комуналку, подати покази лічильників, як працювати з геолокацією та прокласти маршрут по карті і багато іншого.

Викладач УТВ Олександр Мілютін знаходить підхід до кожного студента

«Один чоловік бідкався, що він не так швидко освоює інформацію, як молодь, яка сиділа поряд з ним. Під «молоддю» він мав на увазі це жінки 64-67 років. Йому на той час було вже 86 років. Потроху, не дуже швидко, але він все вивчив. Адже головне під час занять – це настрій. І всі вони приходять сюди з сильним бажанням навчитися і показати, що вік – це не перешкода для чогось нового», – говорить викладач УТВ Олександр Мілютін.

Наразі заняття з основ роботи зі смартфонами відвідує 45 учасників Університету третього віку. Сформовано 5 груп, кожна займається раз на тиждень по півтори години. Всього курс складається з 5 занять і навчання проходить на 2 локаціях.

Також в УТВ тривають заняття з комп’ютерної грамотності. І учасник сам може обрати для себе рівень складності, всього їх існує 3.

Крім цього, УТВ пропонує різноманітні лекційні та практичні заняття з психології, правознавства, здорового способу життя, вивчення української мови, англійської та німецької мов та багато спортивних напрямків.

Всі заняття для слухачів УТВ є безкоштовними. Щоб стати учасником Університету третього віку потрібно надати заяву з пред’явленням оригіналів та копії паспорта, пенсійного посвідчення (за наявності), ідентифікаційного номеру та довідки ВПО (у випадку з внутрішньо переміщеними особами). Всі документи потрібно принести на вулицю Старокозацька, 40Б.

Наразі учасниками УТВ є близько 16 тисяч людей поважного віку. З них тисяча – це ВПО. Новими учасниками від початку року стали більше 750 людей.

Категорія: Влада, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: