Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Порятунок від блекаутів: як компанія з Дніпра допомагає Україні жити на сонячній енергії

Супрун Юлія

сонячні електростанції ETL group

Під час блекаутів, які сталися в Україні взимку 2023-го до 30% енергетичних потреб країни взяли на себе гігантські сонячні електростанції, що були встановлені за допомогою дніпровської компанії ETL group. Керівники компанії кажуть, що це не межа і далі можна більше. Про це пише “Наше місто”.

“У найближчі 5 років ми здатні задовольняти всі 60% потреб України завдяки сонячній енергії”, каже технічний директор ETL Group Данило Бондаренко. Саме він вводив в експлуатацію одну з найбільших в Східній Європі сонячних електростанцій (потужність 1.3 МВт), встановлених на даху.

ETL group з’явилася у Дніпрі у 2018-му завдяки ентузіазму двох друзів, які вирішили заснувати компанію з будівництва сонячних електростанцій. Незабаром їхніми клієнтами стали найбільші виробництва Дніпра – “Злагода”, “Ласунка”, “Аврора”, “Ювілейний”,  БАДМ, “Біосфера”. Сонячні електростанції з’явилися на дахах цих підприємств, а деякі займають цілі поля. Таким чином виробництва почали за допомогою сонця задовольняти третину своїх щорічних потреб в електриці.

сонячні електростанції ETL group
сонячні електростанції ETL group
сонячні електростанції ETL group
Сонячні електростанції ETL group займають цілі поля. Фото: Влада Миколюк

Ми вважаємо, що відновлювальна енергетика може змінити життя українців, не тільки економічно, але і соціально. А наша робота – просто зробити її більш доступною для звичайних мешканців – від маленького фермера до керівника заводу, – пояснює Данила Бондаренко

У компанії кажуть, що зараз замовлень по Україні дуже багато. Нещодавно ETL group відкрила у Чернігові станцію FLASH – це ще один важливий проект для забезпечення країни станціями для електромобілів.

сонячні електростанції ETL group
Сонячні електростанції ETL group встановлюють на дахах. Фото: Влада Миколюк

Які переваги сонячних електростанцій

  • Економія коштів: завдяки постійному зростанню цін на електроенергію, сонячні електростанції стають все більш вигідним вкладенням. 
  • Енергонезалежність: власнa сонячна електростанція робить вас незалежними від поставок електроенергії з мережі. Це особливо актуально в умовах сьогодення, коли енергосистема України зазнає атак з боку росії.
  • Екологічність: сонячна енергія – це чисте та безпечне джерело енергії, яке не шкодить навколишньому середовищу. Перехід на сонячні панелі допоможе вам зменшити свій вуглецевий слід та зробити свій внесок у збереження планети.

Завдяки численним перевагам, сонячні електростанції стають все більш популярними в Україні. Фахівці вважають, що це екологічно чисте, економічно вигідне та надійне джерело енергії.

Нагадаємо, раніше ми писали, як економити світло вдома.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: