Skip to content

Як захистити холодильник від перепадів електроенергії під час відключень світла

Як захистити холодильник від перепадів електроенергії під час відключень світла

З початку широкомасштабної війни енергосистема країни зазнала значних пошкоджень через численні ракетні обстріли. Це призвело до того, що після березня цього року в Україні почали застосовуватися графіки погодинних відключень електроенергії. В зв’язку з цими обставинами, важливо знати, як правильно експлуатувати побутові прилади під час відключень світла, щоб уберегти їх від пошкоджень. Як захистити свій холодильник від перепадів електроенергії, – розповість «Наше Місто».

Перепади напруги під час відключень електроенергії можуть пошкодити холодильник, тому важливо вимикати його від мережі та зачекати перед повторним увімкненням. Для захисту від перенапруги рекомендується використовувати стабілізатори напруги, які вирівнюють напругу та захищають побутову техніку. Щоб зберегти температуру в холодильнику під час відключень, слід перевірити стан ущільнювачів, мінімізувати відкривання дверцят і використовувати додаткові методи охолодження.

Поради від перепадів напруги

Передусім, важливо подбати про те, щоб холодильник не був підключений до розетки під час відключення та відновлення енергопостачання.

Коли електрика вимикається, краще витягнути вилку з розетки. Також не слід вмикати техніку одразу після відновлення електропостачання, оскільки можливі стрибки напруги. Рекомендується зачекати 5-10 хвилин.

Для захисту побутової техніки від стрибків напруги можна використовувати стабілізатори напруги. Їх потрібно встановити в розетку та підключити техніку через них.

Стабілізатор вирівнює напругу, забезпечуючи безперебійне електропостачання техніки. Коли електрика знову з’явиться, стабілізатор самостійно витримає кілька хвилин, а потім увімкне техніку.

Як зберегти температуру в холодильнику

Збереження температури

  • Навіть після відключення електрики холодильник зберігатиме холод протягом деякого часу. Для запобігання витоку прохолоди регулярно перевіряйте стан ущільнювачів і замініть їх, якщо це необхідно.
  • У спекотні літні дні уникайте відкривання вікон у пікові години (день), щоб зберегти прохолоду в приміщенні.
  • Мінімізуйте відкривання дверцят: відкривайте холодильник якомога рідше і на короткий час, щоб холодне повітря не виходило.
  • Заповніть холодильник: чим щільніше він заповнений, тим краще він тримає холод. Використовуйте заморожені пляшки з водою або інші продукти, щоб заповнити вільний простір.

Додаткове охолодження

  • Акумулятори холоду: використовуйте спеціальні акумулятори холоду, заповнені сольовим розчином, щоб підтримувати низьку температуру.
  • Сухий лід: Якщо у вас є доступ до сухого льоду, помістіть його в холодильник. Він буде випаровуватися, поглинаючи тепло і підтримуючи холод.
  • Заморожені продукти: заморозьте пластикові пляшки з водою (не доверху!) і покладіть їх у холодильник. Коли лід почне танути, замініть пляшки на нові.
  • Сіль: додайте трохи солі до води в пляшках, щоб вона танула повільніше.

Правильне заповнення холодильника

Не загороджуйте вентиляційні отвори: дайте повітрю вільно циркулювати всередині холодильника, щоб він працював максимально ефективно.

Розставляйте посуд з розумом: не ставте посуд впритул один до одного, залишайте між ними вільний простір. Це забезпечить кращу циркуляцію повітря і допоможе зберегти продукти свіжими довше.

Уникайте гарячих страв

Гарячі або теплі страви, поставлені в холодильник, швидко підвищують температуру всередині нього. Це може призвести до перевантаження компресора та інших компонентів холодильника, що може скоротити його термін служби.

Нагадаємо, раніше ми писали: Альтернативна енергетика у Дніпрі: чи ефективні сонячні панелі та вітряки.

Читайте також: Як менше платити за світло при використанні бойлера: поради експертів.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: