Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Мобільні бригади та сучасний стаціонар: паліативна допомога у Дніпрі

Паліативна допомога у Дніпрі

У Дніпрі невпинно розвивається система паліативної допомоги, покликаної полегшити страждання та покращити життя людей з важкими захворюваннями. Місто пишається одним із найсучасніших відділень, яке стало справжнім осередком людяності та професіоналізму. Детальніше про це – в матеріалі “Наше місто”.

Паліативна допомога – це комплекс соціальних, медичних та психологічних послуг, які надаються пацієнтам з невиліковними, прогресуючими, важкими захворюваннями з метою покращення якості їх життя. Паліативна допомога може надаватися в амбулаторних умовах на первинній ланці. Для цього створено спеціальні мобільні бригади.

Паліативна допомога у Дніпрі
сімейний лікар

-До складу мобільної паліативної бригади входить сімейний лікар, медсестра, психолог та соціальний працівник – сказав сімейний лікар Андрій. – Паліативна бригада виконує наступні функції: консультація пацієнта за місцем проживання, забір лабораторних матеріалів, певні інструментальні обстеження. Це може бути електрокардіограма, пульсоксиметрія, вимірювання артеріального тиску. Також пацієнтам надається консультація з приводу знеболюючої терапії, якщо є така необхідність. А для родичів проводиться навчання з догляду за пацієнтом, якщо він маломобільний. Надається психологічна підтримка та соціальне забезпечення: памперси, засоби для пересування та особистої гігієни.

амбулаторія сімейної медицини

Для того, щоб отримати цю допомогу, пацієнт має звернутися до сімейного лікаря. Якщо його стан відповідає критеріям паліативного хворого, він отримуватиме цю допомогу.  Бригади відвідують хворих вдома раз на тиждень, а також підтримують цілодобовий телефонний зв’язок з пацієнтами та їхніми родинами.

-Найчастіші патології, з якими люди знаходяться на паліативній допомозі, це – термінальні стадії злоякісних новоутворень, пацієнти, які потребують серйозної знеболюючої терапії, пацієнти з перенесеними серцево-судинними хворобами, коли порушена мобільність та пацієнти з нейродегенеративними захворюваннями, – повідомив сімейний лікар Андрій. 

Також у Дніпрі працює одне з найсучасніших відділень паліативної допомоги. У закладі облаштовані 33 одно- та двомісні палати. Вони обладнані системами сповіщення та відеоспостереження, пожежною сигналізацією. У кожній палаті є вбиральня та душова.

лікарка паліативного відділення

-Ми дуже добре укомплектовані. На нашій базі функціонує рентгенологічний кабінет, сучасна лабораторія, яка виконує всі методи дослідження. Ми маємо все необхідне для надання паліативної допомоги: концентратори, відсмоктувачі, візки для хворих, тощо, – підкреслила лікарка Олена Вікторівна. – У нас цілодобовий догляд за хворими, який здійснюють як сестри, так і санітарки. У нас працює хірург, психотерапевт, невропатолог, терапевт. Тож хворі отримують всю необхідну допомогу. 

сучасне обладнання
лабораторні дослідження

Як повідомила головна спеціалістка департаменту охорони здоров’я населення ДМР Тетяна Мартиненко, для пацієнтів надання паліативної допомоги безкоштовне. 

головна спеціалістка департаменту охорони здоров’я населення ДМР Тетяна Мартиненко

-У 2024 році з міського бюджету на паліативну допомогу виділено понад 8 млн грн, які будуть спрямовані на придбання засобів реабілітації, медикаментів для амбулаторного та стаціонарного лікування, – повідомила головна спеціалістка департаменту охорони здоров’я населення ДМР Тетяна Мартиненко. – Ці кошти направлені на придбання засобів реабілітації – 3 млн 955 тис. грн, лікарські засоби для лікування в амбулаторних умовах – 4 млн грн, лікарські засоби для лікування у стаціонарі – 250 тис. грн.

Нагадаємо, у Дніпрі за період з 2022 по 2026 рік з міського бюджету було виділено 42 мільйони гривень на паліативну допомогу. 

паліативне відділення

Фото Валерія Кравченка.

Читайте також: Доступні ліки: як у Дніпрі отримати безкоштовні медикаменти.

Категорія: Важливо, Інтерв'ю, Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: