Skip to content

Шахраї придумали нову схему виманювання грошей у дніпрян: як не потрапити на гачок

Ксенія Куземко

Шахраї розсилають повідомлення з проханням «Проголосувати за Марію в конкурсі танців», а потім використовують отримані дані для злочинних цілей. Один з таких випадків стався з чоловіком на ім’я Володимир. Він відреагував на подібне SMS, і в результаті його сторінку в соціальній мережі було зламано. Чи вдалося Володимирові повернути свою сторінку та як вберегти себе від шахраїв – читайте в матеріалі «Наше місто» з посиланням на ДніпроTV.

Володимир став жертвою нової шахрайської схеми. Ввівши код на невідомому сайті, він надав шахраям доступ до свого Telegram. Зрозумівши, що сторінку зламали, лише через кілька днів, Володимир побачив, що від його імені друзям розсилаються подібні SMS з проханням проголосувати за дівчинку. Відновити доступ до сторінки йому допомогла знайома, яка також отримала від нього підозріле посилання.

Шахраї, які зламують сторінки в соціальних мережах, часто використовують їх для того, щоб позичати гроші у знайомих жертви. На щастя, у випадку з Володимиром ніхто з його друзів чи знайомих не став жертвою шахраїв.

Шахраї постійно вигадують нові схеми, щоб обдурити людей. Останнім часом з’явилися два нових види шахрайства, про які варто знати:

Російський телеграм-бот для заробітку

Зловмисники створили телеграм-бот, який нібито допомагає людям заробляти гроші. Насправді ж цей бот збирає дані українців і передає їх країні-агресорці.

SMS-розсилка про прибуток у Тік-Ток

Шахраї розсилають SMS-повідомлення, в яких обіцяють людям великий прибуток, якщо вони перейдуть за невідомим посиланням. Це посилання веде на сайт, де зловмисники можуть вкрасти ваші дані або заразити ваш телефон вірусом.

Важливо пам’ятати, що за взлом особистих сторінок та використання даних передбачена кримінальна відповідальність. Також не вірте обіцянкам легкого заробітку, особливо якщо вони надходять від незнайомців, не переходьте за невідомими посиланнями.

Якщо ви стали жертвою шахраїв, зверніться до кіберполіції.

Як уберегтися від шахраїв у месенджерах: прості поради

Перевірте, які пристрої підключені до вашого месенджера, та заблокуйте будь-які підозрілі сеанси. Це допоможе гарантувати, що ніхто не отримає доступ до вашого облікового запису без вашого відома.

Увімкніть двофакторну автентифікацію для свого облікового запису. Це додає додатковий рівень безпеки, вимагаючи ввести код підтвердження, окрім пароля, під час входу в систему.

Не переходьте за підозрілими посиланнями, які надходять від невідомих або ненадійних відправників. Ці посилання можуть вести на шкідливі вебсайти, які можуть зашкодити вашому пристрою або викрасти ваші дані.

Не публікуйте та не надавайте особисту інформацію, таку як номер телефону або електронну адресу, у загальнодоступних місцях у месенджері. Ці дані можуть бути використані шахраями для крадіжки вашої особистості або для надсилання вам спаму та фішингових атак.

Раніше ми писали, скільки без електроенергії витримують холодильник і морозильна камера.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: