Skip to content

Новий тариф на світло 2024: топ питань, які турбують дніпрян

Ксенія Куземко

ТОП-5 питань про новий тариф на світло

З 1 червня 2024 року в Україні діє новий тариф на електроенергію для населення. Скільки тепер сплачуватимуть дніпряни за світло, чи будуть надаватися субсидії та чи діятиме надалі «нічний» тариф – читайте в матеріалі «Наше місто» з посиланням на YASNO.

Єдиний тариф на електроенергію в Україні з 1 червня 2024 року

З 1 червня 2024 року по 30 квітня 2025 року для всіх жителів України, незалежно від обсягу споживання, встановлено єдиний фіксований тариф на електроенергію – 4,32 грн/кВт∙год. Це означає, що вартість електроенергії не залежить від того, скільки ви її спожили: 50 кВт∙год, 150 кВт∙год, 250 кВт∙год чи більше – весь обсяг буде розрахований за ціною 4,32 грн/кВт∙год.

Квартири та будинки з електроопаленням мають окремий тариф, який діє лише у опалювальний сезон (з 1 жовтня по 30 квітня):

  • До 2000 кВт∙год/міс – 2,64 грн/кВт∙год за весь обсяг.
  • Понад 2000 кВт∙год/міс – 4,32 грн/кВт∙год за весь обсяг.

З 1 червня по 30 вересня для квартир та будинків з електроопаленням діятиме тариф, як і для всіх інших споживачів – 4,32 грн/кВт∙год.

Чи буде діяти “нічний” тариф, якщо встановити двозонний лічильник?

Відповідь: Так, “нічний” тариф буде діяти, якщо у вашому будинку встановлений двозонний лічильник. Це означає, що ви будете платити вдвічі менше за електроенергію, спожиту з 23:00 до 7:00.

Чи будуть надаватись пільги і субсидії на оплату електроенергії?

Зберігаються пільги та субсидії на електроенергію. Уряд не скасовував пільги та субсидії на оплату електроенергії, попри зміну тарифів з 1 червня 2024 року. Отримати допомогу можна, звернувшись до Пенсійного фонду України.

Чи зменшаться відключення електроенергії після підвищення тарифу?

Підвищення цін на електроенергію не впливає на частоту та тривалість віялових відключень, які спричинені ворожими обстрілами та дефіцитом в енергосистемі країни.

Під час відключення електроенергія не споживається, тому лічильник не фіксує кіловат-години. Якщо ви вчасно передаєте показання лічильника, то платите лише за фактично використаний обсяг електроенергії.

Однак, якщо оператор не отримує від вас показань, він змушений розрахувати обсяг споживання, ґрунтуючись на середніх показниках за попередні періоди. Це може призвести до суттєвої похибки: рахунки за місяць з частими відключеннями можуть бути такими ж, як і за місяць без них.

Щоб уникнути подібних ситуацій, клієнтам YASNO рекомендується регулярно передавати показання лічильника: за два дні до кінця поточного місяця та протягом трьох днів наступного.

Економія електроенергії: практичні поради для зменшення рахунків

Заощадити кошти на оплаті за світло можна, дотримуючись раціонального споживання:

  • Замініть лампи розжарювання на LED-лампи: вони споживають до 10 разів менше електроенергії та прослужать значно довше.
  • Вимикайте світло, коли воно не потрібне: не залишайте освітлення в кімнаті, якщо виходите ненадовго.
  • Від’єднуйте електроприлади від мережі: коли ви не використовуєте електроприлади, не залишайте їх у режимі очікування, адже вони все одно споживають електроенергію.

Раніше ми писали, купити EcoFlow у Дніпрі майже неможливо: зарядні станції подорожчали і зникли з продажу.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: